Kolizja drogowa na Moście Sikorskiego spowodowała poważne uszkodzenia w jego konstrukcji nośnej. Z tego powodu został tam wstrzymany ruch tramwajowy w jedną stronę. 

Jak podaje wrocławski Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, po dokładnych oględzinach Mostu Sikorskiego zadecydowano o wyłączeniu w trybie awaryjnym jednego kierunku ruchu tramwajowego – od placu Jana Pawła II do ulicy Księcia Witolda, czyli linii OP oraz 14. Decyzja weszła w życie we wtorek 19 czerwca i obowiązuje do odwołania. Ograniczone ma zostać również poruszanie się pojazdów o masie powyżej 15 ton. 

ZDiUM informuje, że prace naprawcze rozpoczną się jak tylko zostaną przeprowadzone przeliczenia nośności obiektu i powstanie projekt wymiany uszkodzonego elementu. 

Na okres niezbędnych na moście prac, tramwaje linii OP i 14 będą jeździć objazdem przez plac Legionów, ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Nowy Świat, oraz Most Pomorski aż do ulicy Pomorskiej. Tramwaje linii OL i 24 kursujące w przeciwnym kierunku, będą poruszać się bez zmian.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: www.wikipedia.org