Ostatnim zawodnikiem, który dołączył do wrocławskiego klubu był Łukasz Broź. Zawodnik na początku borykał się z problemami zdrowotnymi, pierwszy raz w barwach Śląska zagrał w sparingu z Miedzią Legnica.

Broź trafił od Śląsk na zasadzie wolnego transferu. Wcześniej grał w Legii Warszawa. Po transferze borykał się z problemami zdrowotnymi, dlatego wciąż nie zadebiutował w Ekstraklasie jako gracz WKS-u. Rozegrał za to 90 minut podczas charytatywnego sparingu Śląska z Miedzią Legnica.

Łukasz Broź

Łukasz Broź z reguły gra na prawej obronie, jednak może występować też na lewej stronie). Zgodnie z filozofią klubu, według której sztab szkoleniowy chce mieć na każdej pozycji dwóch lub trzech zawodników, Broź ma być konkurentem dla Kamila Dankowskiego. Młody obrońca nie postrzega jednak klubowego kolegi w kategorii rywala i wie, że dużo może się od niego nauczyć.

– Łukasz Broź to bardzo doświadczony zawodnik. Praktycznie w każdym meczu, czy po jego zakończeniu, daje dużo wskazówek. Nasze relacje są bardzo dobre, pozytywna rywalizacja i nie ma „zadziornych” ciosów – mówi Kamil Dankowski.

Łukasz Broź


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław, Ola Sopuch