Śląsk Wrocław, po zakończonym sezonie, rozpoczął przebudowę swojego zespołu. Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy WKS-u wyselekcjonował kilku młodych zawodników, którzy podpisali kontrakty z wrocławskim klubem i w następnym sezonie zagrają w barwach Śląska.

Oto dotychczasowe transfery Trójkolorowych:

Transfery Śląska

Wdrożyliśmy nowy pomysł na budowę drużyny. Ściągamy zawodników młodych, perspektywicznych, którym we Wrocławiu damy szansę rozwoju u boku doświadczonych piłkarzy i pod okiem sztabu szkoleniowego, który wie, jak prowadzić piłkarzy w takim wieku. Inwestujemy w potencjał tych graczy i liczymy, że w przyszłości będziemy w stanie sprzedawać ich z zyskiem. Kilka klubów w Ekstraklasie już pokazało, że to może być dobry model funkcjonowania. Dajmy także naszemu klubowi taką szansę – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska.

Oprócz nowych zawodników z klubu odeszło kilku piłkarzy. W następnym sezonie kibice nie zobaczą już: Sito Riery, Łukasza Madeja, Adama Kokoszki, Bobana Jovićia, Michała Maka, Mateusza Lewandowskiego, Dominika Budzyńskiego i Tima Riedera.

Trójka piłkarzy zostanie natomiast wypożyczona do innych klubów. Konrad Poprawa trafi do Wigier Suwałki, Sebastian Bergier do Stali Mielec, a Adrian Łyszczarz do GKS-u Katowice.

Natomiast Maciej Pałaszewski przedłużył kontrakt z WKS-em.

Zawodnicy Śląska od środy 27 czerwca trenują na obozie przygotowawczym w Trzebnicy. Wśród piłkarzy znaleźli się także juniory z Centralnej Ligi Juniorów: Gracjan Korytkowski, Bartosz Boruń, Maciej Buławski i Piotr Samiec-Talar.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Aleksandra Sopuch, Oliwia Stasiak