Kolejny zespół wycofuje się z gry w najwyższej krajowej lidze. Tym razem Trefl Proxima Kraków pożegnał zmagania w LSK.

Dla krakowskiego zespołu największym problemem była hala do treningów i rozgrywania meczów. Kłopoty te pojawiły się już jakiś czas temu. Pod uwagę klubu brano:  Tauron Arena,TS Wisła, Hala Widowiskowo-Sportowa Suche Stawy i nowo powstały obiekt przy alei Focha, Hali 100-lecia KS Cracovia. Ostetecznie nie udało się wynająć żadnego z tych obiektów, więc zarząd klubu wydał w piątek – 17 sierpnia oświadczenie, w którym wycofał klub z nadchodzących rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet.

Z wielkim żalem informujemy, iż na mocy ostatecznego stanowiska Gminy Miejskiej Kraków nie jesteśmy w stanie zrealizować powierzonej nam misji budowania profesjonalnego sportu. Powyższy stan między innymi sprawia, że chociażby pozyskanie nowych, a wręcz utrzymanie aktualnych sponsorów nie jest możliwe, kiedy klub nie ma stałej obecności na obiekcie sportowym o odpowiednich standardach.W związku z powyższym w dniu dzisiejszym złożyliśmy wniosek o wycofanie zespołu Trefl Proxima Kraków z rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet, jak również zakończyliśmy działalność klubu w całości – napisał o oficjalnym oświadczeniu Łukasz Kadela, prezes zarządu Trefl Proxima Kraków.

Trefl Proxima Kraków powrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej w zeszłym sezonie po 14 latach. W swoim debiucie zajął dobre 6. miejsce w ligowej tabeli. Przygotowania do kolejnych zmagań miały już bardzo zaawansowany charakter. Podpisano nowe kontrakty z zawodniczkami oraz przedłużono stare.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: instagram