1 września rozpoczęła się 47. edycja festiwalu Wratislavia Cantans. Potrwa do 9 września i jest szczególna z dwóch powodów: to ostatnia edycja, do której program ułożył Paul McGreesh i po raz ostatni została zorganizowana przez odrębną instytucję. Za rok głównym operatorem wrocławskiej imprezy będzie Narodowe Forum Muzyki.

mat. organizatora

Paula McGreesha na stanowisku dyrektora artystycznego za rok zastąpi włoski dyrygent Giovanni Antonini. Tegoroczny program festiwalu to przede wszystkim dwie Pasje Jana Sebastiana Bacha oraz Stabat Mater Antonina Dworzaka. Inne polecane przez organizatorów utwory to m.in Łzy św. Piotra w kompozycji Orlanda di Lasso czy misterium Via Crucis Pawła Lułaszewskiego.

W przyszłorocznej edycji, według zapowiedzi Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego połączone zostaną Filharmonia Wrocławska i Wratislavia Cantans w Narodowym Forum Muzyki, dzięki czemu festiwal jako instytucja przestanie istnieć, ale jego organizatorem będzie NFM.

W związku z trwającym festiwalem i koncertami w Kościele św. Marii Magdaleny przy ul. Szewskiej w dniach 4 września (godz 18-21:30), 5 września (18-20:45) i 9 września (18-21:30) zmianie ulega rozkład komunikacji miejskiej.  Tramwaje linii 6 i 7 jadące w kierunku Marino pojadą objazdem do pl. Teatralnego przez ulicę Teatralną, Skargi, pl. Dominikański, św. Katarzyny, Piaskową i Grodzką, omijając przystanki na ul. Widok i Szewskiej.