Rewanż z ŚKPR w Świdnicy należy zapisać po stronie gospodarzy. Podopieczni Krzysztofa Mistaka pokonali WKS Śląsk Handball Team 31:21 (15:8). Nasi zawodnicy wyrównaną grę prowadzili przez pierwszy kwadrans.

W drugim kwadransie gospodarze ze stanu 8:7 doszli do 15:8 podczas przerwy. W drugiej połowie podopiecznym Tomasza Folgi udało się zmniejszyć stratę do 5 bramek, ale ostatecznie pierwszoligowy zespół ze Świdnicy wygrał wysoko.

Najskuteczniejszy w naszym zespole był wychowanek Śląska, ale eksświdniczanin – Łukasz Kłos, który rzucił 5 bramek. Na tym etapie jednak nie to jest najważniejsze. Zawodnicy przede wszystkim mają za zadanie się zgrywać, a sztab szkoleniowy sprawdza umiejętności całej długiej ławki.

Łukasz Kłos (drugi z prawej) dzielnie walczył ze swoimi byłymi kolegami ze Świdnicy / fot. DW