Musical w reż. Konrada Imieli z muzyką Krzesimira Dębskiego będzie jedynym – poza „Romeo i Julią” Opery Nova, premierą gospodarzy – polskim spektaklem w tej edycji festiwalu. „Muszkieterów” zagramy 24 i 25 kwietnia, bilety na festiwalowe pokazy będą do nabycia w kasach Opery Nova w Bydgoszczy od 19 marca.

Na macierzystej, wrocławskiej scenie można zobaczyć „Trzech muszkieterów” w dniach 13-15 kwietnia (i uwaga – są jeszcze bilety!).

Dwa lata temu gościliśmy na Festiwalu Operowym z „Mistrzem i Małgorzatą”, spektakl Wojciecha Kościelniaka z muzyką Piotra Dziubka został doskonale przyjęty przez bydgoską publiczność i krytykę: grany przy nadkomplecie widzów, nazwany został wówczas jednym z największych artystycznych i frekwencyjnych sukcesów festiwalu.

Bydgoski Festiwal Operowy odbywa się od 1994 roku i jest najszerszym dziś w Polsce przeglądem oper, operetek, musicali i spektakli baletowych. Tegoroczna edycja potrwa od 21 kwietnia do 5 maja, a poza „Muszkieterami” zobaczyć będzie można w Bydgoszczy spektakle z Niemiec, Danii, Bułgarii i Słowacji.

 


Na zdjęciu Tomasz Leszczyński jako Włoski śpiewak w „Trzech muszkieterach”. Fot. Łukasz Giza / Teatr Muzyczny Capitol