W Teatrze Muzycznym Capitol przygotowania do jesiennej premiery nabierają tempa. Ruszyły próby czytane. Adaptacja i teksty piosenek wyszły spod pióra Marka Kocota i Konrada Imieli (który całość reżyseruje), a muzykę napisał Krzesimir Dębski.


Obsada liczy prawie czterdzieści osób, tytułowych bohaterów zagrają: Maciej Maciejewski (Portos), Adrian Kąca (Aramis) i Przemysław Glapiński (Atos, gościnnie z Teatru Syrena w Warszawie). W roli d’Artagnana zobaczymy na zmianę dwóch młodych absolwentów łódzkiej Filmówki: Piotra Bondyrę (Wrocławski Teatr Współczesny) i Piotra Gawrona-Jedlikowskiego. Milady zagra Justyna Szafran.

„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” – słynna dewiza, w którą Aleksander Dumas wyposażył swoich bohaterów, jest kwintesencją tej teatralnej opowieści. Historię o honorze, odwadze i przyjaźni, kreśloną na tle realiów  historycznych XVII-wiecznej Europy, wśród dworskich intryg i miłosnych manewrów, twórcy kierują przede wszystkim do widzów dorosłych i młodzieży.

Premierę „Trzech muszkieterów”, zaplanowaną na 10 października. Poprzedzą ją dwa spektakle przedpremierowe. Bilety będzie można rezerwować od 18 czerwca.

Przygotowania do spektaklu trwają od stycznia: aktorzy uczestniczą w lekcjach szermierki pod kierunkiem kaskaderów: fechmistrza Sylwestra Zawadzkiego i Macieja Andrzeja Maciejewskiego, pracownia krawiecka szyje zjawiskowe kostiumy według projektów Anny Chadaj – sprawdziły się znakomicie podczas sesji zdjęciowej do plakatu, który pokażemy w połowie czerwca, na konferencji prasowej kończącej sezon.
Poniżej zdjęcia z planu w kulisach teatru.

AKTORZY NA PLANIE: Justyna Szafran (Milady), Aleksandra Adamska i Ewa Szlempo (zagrają na zmianę rolę Konstancji Bonacieux), Atos, Portos i Aramis – Przemysław Glapiński, Maciej Maciejewski i Adrian Kąca, oraz dwaj d’Artagnanowie – Piotr Bondyra i Piotr Gawron-Jedlikowski.

Zdjęcia | Teatr Muzyczny Capitol

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„Dziwna para”
Następny artykułSPORTOWY RAPORT #51 (26.05.2015)
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.