Już 24 maja we wrocławskich kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo „Szybkich i wściekłych 6”, „Drugie oblicze” z Ryanem Goslingiem oraz „U niej w domu” François Ozona.

W kolejnej odsłonie najszybszego filmu roku agent Hobbs (Dwayne Johnson) wpada na trop międzynarodowej przestępczej organizacji kierowców, którzy działają na terenie dwunastu krajów. Jej przywódcy, Owenowi Shaw (Luke Evans), pomaga uważana za zmarłą była dziewczyna Dominica Toretto (Vin Diesel) – Letty (Michelle Rodriguez). Tymczasem Dom i jego załoga wiodą luksusowe życie poza granicami Stanów. Przymusowa emigracja nie trwa długo, kiedy u Toretto pojawia się Hobbs, a wraz z nim szansa na powrót do domu. W zamian za pomoc wszystkie grzechy Dominica i grupy zostaną wymazane z akt. Film wyreżyserował Justin Lin („Szybcy i wściekli 5”, „Szybko i wściekle”).

„Drugie oblicze” to epicki dramat kryminalny, ukazujący nierozerwalną więź pomiędzy ojcami i ich synami. Rozgrywająca się na przestrzeni piętnastu lat, wielowymiarowa historia opowiada o losach czterech mężczyzn, reprezentujących dwa pokolenia różnych rodzin, próbujących radzić sobie z grzechami swoich ojców i wychować własne dzieci tak, by nie musiały cierpieć z powodu pozostawionego im dziedzictwa. Kiedy wszystko zaczyna iść nie po ich myśli, jedynym azylem jest miejsce daleko za sosnami… W filmie Dereka Cianfrance’a („Blue Valentine”) wystąpili m.in.: Ryan Gosling, Bradley Cooper, Ray Liotta, Eva Mendes, Dane DeHaan, Emory Cohen i Ben Mendelsohn.

„U niej w domu” François Ozona natomiast to zdobywca Złotej Muszli za Najlepszy film i Nagrody Jury za Najlepszy scenariusz. Życie Germain’a (Fabrice Luchini), znudzonego pracą nauczyciela i niespełnionego pisarza, zmienia się, gdy poznaje 16-letniego Claude’a. Chłopak wkracza w życie rodziny szkolnego kolegi i opisuje wszystko, co udaje mu się podejrzeć w cudzym domu. Mężczyzna pokazuje intymne opowieści ucznia żonie i wspólnie ulegają fascynacji 

niezwykłym talentem chłopaka. Kolejne dni spędzone przez Claude’a z obcą rodziną prowadzą do coraz większej bliskości z atrakcyjną matką szkolnego kolegi (Emmanuelle Seigner). Niebezpieczna gra nauczyciela i ucznia wymyka się spod kontroli, kiedy spisywana na papierze fikcja zaczyna niebezpiecznie mieszać się z rzeczywistością.

 

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

 

O filmie „Szybcy i wściekli 6”

Reżyseria: Justin Lin
Scenariusz: Chris Morgan

Obsada:

Dwayne Johnson – Luke Hobbs

Jason Statham – Ian Shaw

Vin Diesel – Dominic Toretto

Luke Evans – Owen Shaw

Paul Walker – Brian O’Conner

Michelle Rodriguez – Letty

Jordana Brewster          – Mia Toretto

Gina Carano – Riley

Tyrese Gibson – Roman Pearce

 

O filmie „Drugie oblicze”

Reżyseria: Derek Cianfrance
Scenariusz: Derek Cianfrance, Ben Coccio, Darius Marder

Obsada:

Ryan Gosling – Luke

Eva Mendes – Romina

Ben Mendelsohn – Robin Van Der Zee

Bradley Cooper – Avery Cross

Ray Liotta – Deluca

Bruce Greenwood – Bill Killcullen

Rose Byrne – Jennifer

Harris Yulin – Al Cross

Mahershala Ali – Kofi

Dane DeHaan – Jason

Emory Cohen – AJ

 

O filmie „U niej w domu”

Reżyseria: François Ozon
Scenariusz: François Ozon

Obsada:

Fabrice Luchini – Germain

Ernst Umhauer – Claude Garcia

Kristin Scott Thomas – Jeanne Germain

Emmanuelle Seigner – Esther Artole

Denis Menochet – Rapha Artole senior

Bastien Ughetto – Rapha Artole junior

Jean-François Balmer – Dyrektor