Wrocławscy rowerzyści będą mogli jeszcze w tym roku skorzystać z trzech tzw. bram rowerowych prowadzących do centrum. W przyszłym roku powstaną kolejne cztery takie miejsca.

Bramy powstają na skrzyżowaniu przy moście Uniwersyteckim, moście Piaskowym oraz przy skrzyżowaniu ul. Grodzkiej i ul. Widok.

fot. wroclaw.pl

Obecnie kończy się malowanie pasów, stoją także słupy, na których zamontowane będą sygnalizatory dla rowerzystów. Miłośnicy dwóch kółek będą mieli do dyspozycji także wydzielone miejsce przed linią zatrzymania samochodów i tam będą czekać na zielone światło. „Bramy to przede wszystkim podniesienie bezpieczeństwa, ponieważ pomagamy w ten sposób bezpiecznie przejechać obwodnicę staromiejską w kierunku centrum” – mówi Daniel Chojnacki, oficer rowerowy w Urzędzie Miasta we Wrocławiu.

Prace o wartości ponad 160 tys. zł polegają głównie na wymalowaniu pasów dla rowerów oraz wpisanie relacji rowerowej w istniejące programy sygnalizacji świetlnej.

Wrocławscy cykliści korzystają już z jednej bramy rowerowej od zachodu, na skrzyżowaniu ulic Ruskiej i Kazimierza Wielkiego. W przyszłym roku powstaną jeszcze cztery takie bramy. Dwie na pl. Dominikańskim – przy skrzyżowaniu z ul. Oławską oraz z ul. Wita Stwosza (od strony Parku Słowackiego). Kolejne powstaną przy skrzyżowaniu ul. św. Mikołaja i ul. Nowy Świat oraz przy skrzyżowaniu ul. św. Antoniego i ul. Kazimierza Wielkiego. (wroclaw.pl)