W ramach 3. kolejki Orlen Ligi, Impel Wrocław podejmował BKS Profi-Credit Bielsko – Biała. Po niespełna dwóch godzinach walki triumfowały wrocławianki, które dzięki zwycięstwu awansowały na trzecią pozycję w tabeli rozgrywek.

Spotkanie nie rozpoczęło się jednak po myśli podopiecznych Marka Solarewicza. Przyjezdne całkowicie zdominowały początek pierwszej partii i mimo pogoni wrocławianek – nie udało się już odwrócić losów tego seta.

W pierwszej partii nie zagraliśmy naszej siatkówki. Rywalki zaskoczyły nas mocną zagrywką, dzięki czemu pojawiły się problemy z przyjęciem i wyprowadzeniem ataku. Zabrakło nam też boiskowej agresji – po meczu sprawę komentowała Agata Sawicka, libero wrocławianek.

Niemoc, szczególnie widoczna w ataku, została przełamana w kolejnych odsłonach meczu. Impelki zdecydowanie mocniej serwowały, co spowodowało, że coraz częściej punktowały samą zagrywką. Problemy z przyjęciem upraszczały grę BKSu, a to pozwalało siatkarkom z Dolnego Śląska na ustawianie bloku pod wybrane rywalki.

Byłyśmy na siebie złe i wiedziałyśmy, że musimy dużo zmienić w obecnej grze. Postanowiłyśmy wyjść na parkiet i pokazać w końcu naszą siatkówkę. Podyktowałyśmy swoje warunki gry i udało się zwyciężyć ten emocjonujący pojedynek! – dodaje Sawicka.

Najlepiej punktującą zawodniczką w ekipie z Wrocławia była Natalia Mędrzyk. Przyjmująca zdobyła łącznie 17 punktów, z czego 12 atakiem, 4 blokiem i posłała jednego asa serwisowego. Wciąż na wysokich obrotach pracuje Monika Ptak, która otrzymała nagrodę MVP spotkania. Środkowa w spotkaniu zdobyła 10 punktów, a nieocenionymi były jej ataki z obiegnięcia i punktowe bloki. Marek Solarewicz może być także zadowolony z Agnieszki Kąkolewskiej (9 punktów), dla której, z powodu kontuzji, było to pierwszy mecz w sezonie.

Kibice w Orbicie zobaczyć mogli ciekawe widowisko. Wszystko przez niewiarygodną grę obronną zespołów. W tych działaniach przodowały Mariola Wojtowicz oraz Agata Sawicka, a niektóre akcje nagrodzone zostawały przez kibiców salwą braw.

Zwycięstwo pozwoliło Impelkom wrócić na drogę zwycięstw, obronić własne boisko, a także awansować na trzecie miejsce w tabeli Orlen Ligi. Najbliższe dwa spotkania wrocławianki rozegrają na wyjeździe kolejno z Giacomini Budowlanymi Toruń (6.11 o 16:00) oraz Atomem Treflem Sopot (13.11 o 14:45, transmisja w Polsat Sport). Do Orbity rywalizacja powróci 21 listopada. O 18:00 Impel zagra z uczestnikiem Ligi Mistrzyń – Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza.