Warsztaty z dziennikarstwa internetowego, zajęcia fotograficzne z laureatem Grand Press Photo i na deser spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem.

To wszystko na przestrzeni trzech dni w połowie czerwca. Akademia Dziennikarstwa Internetowego powraca w odświeżonej i bardzo dynamicznej formie.

Rafał Ziemkiewicz uświetni Akademię Dziennikarstwa Internetowego

Wrocławska Akademia to jedne z niewielu otwartych warsztatów z dziennikarstwa internetowego, najszybciej obecnie rozwijającej się branży w mediach. Spotkania są otwarte i bezpłatne, skierowane do licealistów i studentów.  W poprzednich latach uczestnicy ADI mieli okazję spotkać się m.in. z Wojciechem Cejrowskim, Piotrem Pytlakowskim, Jolantą Krysowatą czy Jackiem Antczakiem.

W tym semestrze odchodzimy od tradycyjnej formuły Akademii Dziennikarstwa Internetowego – postanowiliśmy ADI skondensować i zamknąć w trzech niezwykle intensywnych dniach (9-11 czerwca 2011 r.). Zaplanowaliśmy warsztaty z dziennikarstwa internetowego, warsztaty fotograficzne, a także spotkanie z gwiazdą, którą w tym roku będzie publicysta Rafał Ziemkiewicz. Spotkanie pod hasłem „Media jako aparat przymusu” rozpocznie się w piątek 10 czerwca o godzinie 16:00, w auli Wyższej Szkoły Zarządzania Edukacja.

Rafał Ziemkiewicz to postać bez wątpienia kontrowersyjna – lista jego fanów i zwolenników jest równie długa co zagorzałych przeciwników. Jego teksty ukazywały się w „Newsweeku”, tygodniku „Wprost” i „Przewodniku Katolickim”. Współpracował z TV Biznes i radiem Tok FM (z którego został zwolniony po tym, jak na antenie wspomniał o swoim konflikcie z Adamem Michnikiem). Prowadził również w TVP1 cotygodniowy program kulturalny „Ring” i „Antysalon Ziemkiewicza” w TVP Info.

Felietony Ziemkiewicza można obecnie przeczytać w „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Polskiej” i „Niezależnej Gazecie Polskiej”. Rafał Ziemkiewicz regularnie pisze również dla portalu Interia.pl i prowadzi swojego bloga. Od 2011 roku prowadzi w TVP Info wywiady we wtorkowym paśmie wieczornym „Info Dziennik – Gość” oraz publikuje w tygodniku „Uważam Rze”.

Rafał Ziemkiewicz napisał także kilka popularnych powieści science-fiction, jest trzykrotnym laureatem prestiżowej nagrody im. Janusza A. Zajdla i dwukrotnym zdobywcą nagrody Śląskiego Klubu Fantastyki.

Na zakończenie Akademii Dziennikarstwa Internetowego jej uczestnicy otrzymają certyfikaty. Miejscem ADI tradycyjnie będzie Wyższa Szkoła Zarządzania „Edukacja” przy ul. Krakowskiej we Wrocławiu.