Hannah Baker (Katherine Langford) popełniła samobójstwo. Zostawiła trzynaście kaset, na których podała powody, przez które to zrobiła. Pozornie wszystko jest jasne, jednak bohaterowie skrywają tajemnice, o których nie było mowy na kasetach.

Trzynaście powodów budziło już sporo kontrowersji po pierwszym sezonie. Oburzali się szczególnie rodzice, którzy twierdzili, że poruszane tematy są zbyt delikatne, a samobójstwo głównej bohaterki Hannah Baker (Katherine Langford) może spowodować odwrotny skutek niż propagowanie pomocy. Netflix poszedł jednak za ciosem i wyprodukował drugi sezon.

Przedstawia on losy pozostałych bohaterów po śmierci nastolatki. Okazuje się, że Liceum Liberty skrywa w swych murach więcej tajemnic niż mogłoby się wydawać. Wiele do ukrycia mają sami bohaterowie. Czego nie mówi Zach Dempsey (Ross Butler)? Kto podrzuca polaroidy Clay’owi Jensenowi (Dylan Minnette)? Czy Jessice Davis (Alisha Boe) zapomniała o tym, co ją spotkało? Czy sprawiedliwość dosięgnie oprawców Hannah Baker? Gdzie jest Justin Foley (Brandon Flynn)? Dlaczego Alex Standall (Miles Heizer) chciał zrobić to, co Hannah? Trzynaście powodów 2 zawiera brutalne sceny przemocy i gwałtów. Nie odpowiada wszystkie na pytanie. Co więcej, stawia przed widzami kolejne.


Trzynaście powodów 2

Serial dramatyczny, sezon 2 (13 odc x 1h), 2018
Twórca: Brian Yorkey
Obsada: Katherine Langford, Dylan Minnette, Miles Heizer, Alisha Boe, Brandon Flynn, Ross Butler, Justin Prentice, Ajiona Alexus,

Dla fanów: seriali dotykających tematów tabu
Uwagi: przemoc, sceny gwałtu, narkotyki
Odpowiednie dla: 16+


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: YouTube, Netflix