Hannah Baker (Katherine Langford) trafia do Liceum Liberty. Poznaje tamtejszych nastolatków. Niestety w wyniku plotek opinia o dziewczynie nie jest najlepsza. Zaczyna się od jednego zdjęcia. Wszystko, co spotyka nastolatkę później doprowadza ją do samobójstwa. Co więcej, Hannah zostawia nagranie, które wyjawia kto lub co było jednym z trzynastu powodów.

 

Po tajemniczym samobójstwie Hannah Baker (Katherine Langford), wszyscy są w szoku. Śmierć dziewczyny bardzo przeżywa Clay Jensen (Dylan Minnette). Jak wielkie musi być jego zaskoczenie, gdy wracając ze szkoły znajduje pudełko z trzynastoma kasetami. Co musi czuć, gdy włączając pierwszą z nich, słyszy głos nieżyjącej dziewczyny, w której był zakochany?

Hannah Baker popełnia samobójstwo, jednak wcześniej postanawia opowiedzieć historię swojego życia. Nagrywa kasety, które wyjawiają, niewygodną dla wielu, prawdę. Liceum Liberty, do którego przyszła, okazuje się niebezpiecznym miejscem, a jego uczniowie osobami bez serca. Hannah doznaje wielu krzyw, jednak nie jest jedyna. Serial pokazuje napiętnowanie i przemoc. Mimo trzynastu powodów, które podaje bohaterka, widz nadal zastanawia się dlaczego to zrobiła i czy ta historia nie mogła zakończyć się inaczej.


Trzynaście powodów 2

Serial dramatyczny, sezon 1 (13 odc x 1h), 2017
Twórca: Brian Yorkey
Obsada: Katherine Langford, Dylan Minnette, Miles Heizer, Alisha Boe, Brandon Flynn, Ross Butler, Justin Prentice, Ajiona Alexus,

Dla fanów: seriali dotykających tematów tabu
Uwagi: przemoc, sceny gwałtu, narkotyki
Odpowiednie dla: 16+


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: YouTube, Netflix