Po raz pierwszy w tym roku na parkiety wyszli drugoligowcy. Tempa nie zwalnia wrocławski Śląsk, który wygrał już trzynasty mecz z rzędu. Tym razem w hali Orbita, w obecności półtora tysiąca widzów, podopieczni Tomasza Folgi rozgromili OSiR Komprachcice 43:29.

To już trzynaste zwycięstwo z rzędu szczypiornistów Śląska Wrocław. Są powody do radości / fot. DW

Początek meczu był sensacyjny, bo rywale prowadzili już 7:3. – Zaczęliśmy słabo w obronie. Byliśmy nieco ospali. To efekt tego, że dość ciężko przepracowaliśmy okres poświąteczny – mówi Tomasz Folga trener Śląska. Po kwadransie gry jego podopieczni doprowadzili do remisu. A później zaczęli odjeżdżać gościom. Już do przerwy wrocławianie mieli sześciobramkową zaliczkę. – W drugiej połowie kontrowaliśmy przebieg wydarzeń na parkiecie. Wszyscy chłopacy zagrali dobre zawody, a świetną skuteczność miał Daniel Grobelny, który zdobył trzynaście bramek – podsumowuje Tomasz Folga.

W sobotę (28.01) Śląsk zagra na wyjeździe z Olimpem Grodków.

Śląsk Wrocław – OSiR Komprachcice 43:29 (21:15)

Śląsk: Schodowski, Sapała – Celek 2, Żubrowski 2, Gałat 5, Grobelny 13, Herudziński 6, Krawczyk, Kruk 3, Trochała 1, Szabat 3, Kłos 3, Furmanowski 4, Czyżewski 1.

Pozostałe wyniki 13. kolejki: AZS UZ Zielona Góra – MKS Poznań 31:34 (17:20), Sparta Oborniki Wlkp. – Zagłębie II Lubin 40:17 (22:8), Pogoń Oleśnica – MKS Kalisz 35:37 (17:20), Żagiew Dzierżoniów – pauzował. Mecze przełożone: Orlik Brzeg – Tęcza Kościan (1.02), UKS Polkowice – Olimp Grodków (12.02).