Na nowej, podziemnej Scenie Restauracja w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu pojawi się we wrześniu spektakl dotykający ważnego, aktualnego tematu. „Tu mówi Elektra”- premiera na Scenie Restauracja już 14 września 2017 o godz. 19. 

Rok 2017 jest dziwnym rokiem. W tym roku nie finansowano organizacji zajmującym się przemocą wobec kobiet, ale powstał projekt wypowiedzenia europejskiej konwencji antyprzemocowej. W kwietniu 2017 roku Karolina Piasecka ujawniła nagrania audio przemocy domowej, których słuchała cała Polska, ale kilka miesięcy później nie ma po tym wydarzeniu śladu. W 2017 roku, jak w latach poprzednich, przemocy doświadcza w Polsce dwa tysiące kobiet dziennie, i giną trzy kobiety tygodniowo. Jaki będzie rok 2018, w którym minie sto lat od przyznania praw wyborczych kobietom? Jaka to będzie przyszłość?

Spektakl/koncert „Tu mówi Elektra” tworzą premierowe kompozycje Karoliny Micuły i  Dariusza Jackowskiego do tekstów Marzeny Sadochy oraz prace malarskie Doroty Pawiłowskiej.

Tu mówi Elektra
Reżyseria, teksty: Marzena Sadocha
Obsada, kompozycje: Karolina Micuła
Muzyka: Dariusz Jackowski
Malarstwo: Dorota Pawiłowska
Światło: Filip Zaszewski
Z udziałem Natalii Borysiewicz i Alicji Konarskiej
W spektaklu zostaną wykorzystane fragmenty dramatów Williama Szekspira i
Hamleta Maszyny Heinera Müllera.
Premiera na Scenie Restauracja odbędzie się 14 września 2017 o godz. 19, kolejne spektakle – 15 i 17 września o godz. 18.
Bilety w cenie 20 i 25 zł można kupić online www.teatr-capitol.pl i w kasie teatru.

Autor: Joanna Kiszkis

Zdjęcia: Natalia Kabanow