Na Scenie Restauracja w Teatrze Muzycznym Capitol już w najbliższy piątek, 14 września odbędzie się premiera teatru tańca. Spektakl  „Tu nie ma na co czekać” wyreżyserował Jacek Gębura we współpracy z tancerkami: Marią Jaworek, Martą Hichel, Moniką Kolbusz i Martyną Rak. 

Reżyser Jacek Gębura podczas pracy nad spektaklem inspirował się dziełem Samuela Becketta „Czekając na Godota”. Sztuka wybitnego irlandzkiego dramaturga i prozaika jest dogłębną analizą stanu oczekiwania na coś, co nigdy się nie wydarzy. Na kogoś, kto nigdy nie nadejdzie.

Twórcy spektaklu zdają się traktować tę sytuację, jak pewnego rodzaju dar bądź szansę na coś nowego. Na nawiązanie relacji, na znalezienie przyjemności, na przerwanie łańcucha biernego czekania na wszystko. Spektaklowi towarzyszyć będzie muzyka Meredith Monk.

Człowiek czeka, żeby położyć się spać, i czeka, żeby się obudzić. Czeka, żeby się ożenić, i czeka, żeby się rozwieść. Czeka na deszcz, czeka, aż przestanie padać. Czeka na posiłek, a kiedy go zje, czeka na następny. Czeka w poczekalni u psychiatry razem z bandą pomyleńców i sam nie wie, czy jest jednym z nich”. 

Charles Bukowski „Szmira”

Spektakl na Scenie Restauracja
Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

14 września, godzina 19:00
15 września, godzina 18:00
Czas: 50 minut
Bilety 15 zł


Autorka:Sabina Misakiewicz
Zdjęcie: Anna Krych (fot. z próby do spektaklu)