Zaniedbana, szara, przesuszona i bez życia powoduje, że przed lustrem stoi ktoś zupełnie inny, a odbiór nas samych przez otoczenie, jest przekłamany – twierdzą eksperci z Day Spa & Wellness Villa Yakamoz.

Żeby twarz była piękna, trzeba o nią dbać / fot. arch.

Warto więc zadbać o skórę twarzy i jej okolic (szyja, dekolt), bowiem to część naszego ciała najbardziej narażona na niekorzystne warunki atmosferyczne, nadmierną ekspozycję słoneczną, a także wpływ niewłaściwie dobranych kosmetyków.

Przygotowanie twarzy, dekoltu i szyi do letniego wypoczynku nie wymaga wielu wyrzeczeń, dotyczy zarówno kobiet i mężczyzn. Panie – szczególnie zimą tuszują niedoskonałości specyfikami, które co prawda zabezpieczają cerę przed mrozem i wiatrem, jednak zatykając pory sprawiają, że skóra twarzy robi się matowa, niedotleniona, sprawiająca wrażenie zmęczonej. Panowie zaś – narażają niemal codziennie skórę na podrażnienia, goląc się i myjąc w pośpiechu twarz wodą, tłumacząc „niemęskim” pielęgnację i dbałość o ciało.

Przygotowanie twarzy do wakacji rozpoczynamy od diagnozy skóry i ustalenia ew. przeciwwskazań oraz jakim zabiegom należałoby ją poddać. Najlepiej zrobić to w sprawdzonym, wykwalifikowanym gabinecie kosmetycznym.

Jeśli nie ma przeciwwskazań, na początek poddajemy skórę twarzy dokładnemu oczyszczeniu. Uwaga! Nie pozwólmy na oczyszczanie tzw.mechaniczne. Wyciskanie zaskórników ręczne jest niehigieniczne i pozostawia spore blizny i przebarwienia. Najskuteczniejsze jest oczyszczanie ultradźwiękami (peeling kawitacyjny). Należy powtórzyć ten zabieg parę razy. Pory otworzą się i  oczyszczona skóra zacznie prawidłowo oddychać. Złota rada:zawsze używamy kremów z mocnymi filtrami przeciwsłonecznymi.

Po takim zabiegu warto odżywić skórę i uspokoić, polecane są do tego zabiegi dotleniające i odżywcze, wykańczane specjalistycznym masażem i drenażem limfatycznym (specjalistyczny masaż, usuwający złogi i toksyny z limfy) z ampułką i maską algową.

Złota rada: niektóre gabinety kosmetyczne proponują „okazyjne” mikrodermabrazję twarzy, szyi i dekoltu. Nie wolno robić tego zabiegu w sezonie letnim! Skóra pozostaje bez warstwy ochronnej i narażona jest na promieniowanie UV i w najlepszym wypadku powstaną przebarwienia. Nie stosujemy także kuracji kwasami, chociaż dopuszczalne są zabiegi kwasem migdałowym, który stosować można cały rok. Wykluczone jest jednak opalanie się przez 21 dni po kuracji.

Opalenizna – zdrowa i lekka, polecana jest wszystkim, jednak nie eksploatujmy skóry twarzy zbyt mocno, albowiem „nasza wizytówka” pomniejszy początek  naszego peselu o kilka cyfr!

(Iwona Najda-Dyszkiewicz)

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDundee United – Śląsk [FOTO]
Następny artykułStadion bez barier
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.