Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie ogłosił filmy z Konkursu Międzynarodowego oraz z sekcji Berlinale Special. Małgorzata Szumowska powraca na festiwal Berlinale żeby powalczyć o Złotego Niedźwiedzia.

Małgorzata Szumowska dwa lata temu pojawiła się na Festiwalu Berlinale ze swoim obrazem Body/Ciało, nominowanym w konkursie głównym. Film nie wygrał, jednak Szumowska została nagrodzone Srebrnym Niedźwiedziem za reżyserię.

W przyszłym roku jej film „Twarz” stanie w szranki z m.in.i: „Don’t Worry, He Won’t Get Far on Foot” reżyserii Gusa Van Santa, „Dovlatov” Aleksieja Germana Jr. czy „Figlia mia” Laury Bispuri.

„Twarz” to opowieść o mężczyźnie, który po tragicznym wypadku stracił twarz. Operacja umożliwia mu powrót do rodzinnej miejscowości, jednak dla jej mieszkańców jest kimś obcym, nie wiedzą, jak należy go traktować, co pogłębia w nim poczucie bycia intruzem. Na ekranie zobaczymy m.in.: Mateusza Kościukiewicza czy Romana Gancarczyka.


68. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie – lista ogłoszonych filmów

KONKURS MIĘDZYNARODOWY:

„Don’t Worry, He Won’t Get Far on Foot” – Gus Van Sant
„Dovlatov” – Aleksiej German Jr
„Eva” – Benoit Jacquot
„Figlia mia” – Laura Bispuri
„In den Gängen” – Thomas Stuber
„Mein Bruder heißt Robert und ist ein Idiot” – Philip Gröning
„Twarz” – Małgorzata Szumowska

BERLINALE SPECIAL:

„The Bookshop” – Isabel Coixet
„Das schweigende Klassenzimmer” – Lars Krause

Festiwal Berlinale odbędzie się w dniach 15 – 25 lutego 2018 roku. Premierę kinową „Twarzy” zaplanowano na 6 kwietnia przyszłego roku.


Autor: Patryk Wolny