W najbliższą sobotę o 19.00 zapraszamy do wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty na pokaz specjalny filmu Dzikie róże i spotkanie z reżyserką, Anną Jadowską. Z kolei w poniedziałek, po przedpremierowym pokazie Ataku paniki o 19.30, z widzami spotkają się Paweł Maślona (reżyser), Jan Kwieciński (producent) i Bartłomiej Kotschedoff (aktor i współscenarzysta). W niedzielę zapraszamy także na przedpremierowy pokaz filmu Tamte dni, tamte noce (19.30) – nominowanego do nagród BAFTA w czterech kategoriach (w tym dla Najlepszego filmu).

Dzikie róże to wyreżyserowany przez Annę Jadowską i poetycko sfilmowany przez Małgorzatę Szyłak (Komunia) dramat rodzinny, w którym pod lupę zostały wzięte społeczne oczekiwania stawiane kobietom. Jadowska zadaje podstawowe pytania o naturę relacji rodzic-dziecko i istotę macierzyństwa.

Atak paniki  w reżyserii Pawła Maślony był przebojem ostatniego Festiwalu w Gdyni. To brawurowa komedia, okrzyknięta przez krytyków nowym polskim klasykiem – jeszcze przed oficjalną premierą. Gwiazdy polskiego kina (m.in. Magdalena Popławska, Artur Żmijewski i Dorota Segda) przeżywają splot groteskowych wydarzeń, w których absurd miesza się z doskonałym poczuciem humoru.

Tamte dni, tamte noce to dzieło Luki Guadagnino – reżysera, który urasta do rangi specjalisty w tworzeniu filmów przesiąkniętych zmysłowością. Jego najnowszy film jest historią o jednocześnie konstruktywnej i destrukcyjnej sile pożądania, rozgrywającą się w pięknej lombardzkiej prowincji. Przebywająca tam rodzina amerykańskiego profesora korzysta z uroków włoskiego klimatu do momentu pojawienia się przystojnego i przebojowego Olivera. Bohater budzi zainteresowanie wszystkich domowników, ale jeden z nich zaczyna czuć coś więcej niż zwykłą ciekawość.

Spotkanie po Dzikich różach poprowadzi Jan Pelczar, z twórcami Ataku paniki porozmawia Krzysztof Majewski. Bilety na seanse dostępne są na www.kinonh.pl i w kasach kina.


Autor: Stanisław Abramik