Korki z matmy? Zwolnienie z W-F? Poprawka z fizyki? Koniec z tym! Najważniejszy w każdym działaniu jest początek. Dlatego Pasaż Grunwaldzki przygotował niezwykłe rozpoczęcie nowego roku szkolnego z udziałem wielkich sportowców i tęgich głów. Już w sobotę, 30 sierpnia zaprasza na spotkanie m.in. z mistrzami olimpijskimi Mariuszem Czerkawskim i Pawłem Rańdą oraz naukowcami z Centrum Badawczego EIT+ i Humanitarium. Dla uczniów, którzy podejmą wyzwanie czeka aż 1000 nagród!

Niemal setka sportowców i naukowców w niecodzienny sposób powita nowy rok szkolny. Program wydarzenia łączy naukę z aktywnością fizyczną, aby pokazać, że można znaleźć zdrowy balans między czasem poświęconym na zajęcia sportowe i tym  spędzanym przed komputerem. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Mariusz Czerkawski w towarzystwie zawodników reprezentacji Polski w hokeju.

W godzinach od 13:00 – 18:00 uczniowie będą mogli podjąć sportowe wyzwania rzucane przez mistrzów: hokeja (Mariusz Czerkawski), akrobatyki (Alina Orikhovska), karate (Łukasz Wójcik), tańca (Michał Skawiński), wioślarstwa (Paweł Rańda), sumo, czy buli – popularnych dyscyplin The World Games Wrocław 2017. Natomiast Wrocławskie Humanitarium i Centrum Badawcze EIT+ zaprasza małych i ciekawskich eksperymentatorów do laboratorium pełnego kolorów i emocji. Łącząc sport z nauką, naukowcy pokażą np., jak powstają zakwasy w mięśniach, czy też zmierzą sprawność fizyczną przy pomocy dynamometru. Matematycy pokażą, jak bawić się rozwiązując łamigłówki i pomogą polubić matmę nawet najbardziej opornym uczniom. Dla uczestników warsztatów sportowych i naukowych czeka aż 1000 nagród.

O godzinie 15:00 drużyny z czterech wrocławskich gimnazjów pod wodzą  Mariusza Czerkawskiego zmierzą się w Wielkim Turnieju Szkolnym. W trzech rundach będą musieli wykazać się umiejętnościami logicznego i kreatywnego myślenia, wiedzą i sprawnością fizyczną. Zwycięska drużyna zabierze do swojej szkoły wielofunkcyjną tablicę multimedialną ufundowaną przez Pasaż Grunwaldzki.

Całemu wydarzeniu będzie towarzyszyła akcja charytatywna, podczas której będziemy zbierać z wrocławską fundacją HOBBIT środki finansowe na zajęcia pozaszkolne dla potrzebujących dzieci. Fundacja już od ponad 20 lat organizuje obozy, zajęcia pozalekcyjne i korepetycje dla dzieci, a na swoim koncie ma już tysiące wychowanków.

Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i ich rodziców 30 sierpnia w godzinach 13:00-18:00 do Pasażu Grunwaldzkiego!

Autor | Magdalena Łońska