Śląsk Wrocław pokonał Arkę Gdynię 1:0 w ostatnim meczu ligowych rozgrywek. Piłkarze Tadeusza Pawłowskiego zakończyli, początkowo mroczny sezon, na 10. miejscu w tabeli Lotto Ekstraklasy. 

Dużym zaskoczeniem była nieobecność Jakuba Słowika, którego zastąpił Jakub Wrąbel we wrocławskiej bramce. W wyjściowej jedenastce pojawiło się kilku młodych zawodników, a w roli napastników pojawili się zarówno Marcin Robak, jak i Arkadiusz
Piech.

Szybki debiut

Przyjezdni dość szybko przejęli kontrole nad tym spotkaniem. Celne podanie Marcina Robaka wykorzystał, już w 45. sekundzie meczu, Daniel Łuczak. Strzelił debiutanckiego gola w barwach Śląsk Wrocław. Wynik 1:0 dla Wojskowych utrzymał się już do końca spotkania. Mimo, że gospodarze starali się przejmować inicjatywę gry i kilka razy zagrozili bramce Wrąbla, jednak nie na tyle skutecznie by dogonić WKS. W pierwszej połowie ładną okazję do powiększenia przewagi miał Robak, ale ostatecznie nie zdołał jej wykorzystać.To wrocławianie schodzili do szatni z bramką przewag na przerwę.

Pasywne ostatnie 45 minut w tym sezonie

Po zamianie stron w grze niewiele się zmieniło. Arka kreowała sobie okazje, ale nie wykorzystywała ich. Niecelne podania i strzały okazały się łatwe dla wrocławskiej defensywy. Sposobem Śląska na utrzymanie zwycięstwa w tym meczu i zdobycie kolejnych trzech punktów było zamurowanie bramki Wrąbla. Mocna obrona WKS była ostatecznie nie do pokonania dla gospodarzy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Śląska Wrocław 1:0. Zawodnicy Tadeusza Pawłowskiego zakończyli ten trudny sezon na 10. miejscu w tabeli Lotto Ekstraklasy. Wygrali sześć z siedmiu meczów w grupie spadkowej, po ciężkim początku tych rozgrywek to prawdziwy cud nad Odrą w wykonaniu Wojskowych.


Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)

0:1 – Daniel Łuczak 1′

Arka: Pavels Steinbors – Tadeusz Socha, Fredrik Helstrup, Krzysztof Sobieraj (31′ Marcus da Silva), Michał Marcjanik – Adam Marciniak, Mateusz Szwoch, Dawid Sołdecki, Michał Nalepa (82′ Grzegorz Piesio) – Maciej Jankowski, Ruben Jurado (57′ Rafał Siemaszko)

Śląsk: Jakub Wrąbel – Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Igors Tarasovs, Mateusz Cholewiak – Tim Rieder, Maciej Pałaszewski, Jakub Kosecki, Daniel Łuczak (90′ Mariusz Pawelec) – Arkadiusz Piech (64′ Adrian Łyszczarz), Marcin Robak (82′ Sebastian Bergier)

Żółte kartki: Mateusz Szwoch, Dawid Sołdecki (Arka) oraz Igors Tarasovs, Marcin Robak, Jakub Kosecki, Jakub Wrąbel (Śląsk)

Sędzia: Wojciech Myć (Łódź)

Widzów: 6 222


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław