Memoriał Kamili Skolimowskiej po raz pierwszy odbył się poza Warszawą i odniósł wyraźny sukces. Na trybunach Stadionu Śląskiego zasiadła rekordowa liczba kibiców – 41 226 osób. Polacy triumfowali w sześciu dyscyplinach.

Zwycięstwo odnieśli świeżo upieczeni mistrzowie Europy – Michał Haratyk w pchnięciu kulą i Marcin Lewandowski w biegu na 800 metrów, choć zazwyczaj startuje na dystansie 1500 metrów.

Najlepszy okazał się także Piotr Lisek, który w skoku o tyczce jako jedyny pokonał dystans 5,85 metra. Trzykrotnie próbował także o centymetr poprawić rekord Polski na stadionie (5,93), lecz bez powodzenia.

Podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej, odwrotnie niż na mistrzostwach Europy to Paweł Fajdek okazał się lepszy od Wojciecha Nowickiego w rzucie młotem. Nowicki zajął 2. miejsce.

Drudzy byli także Marcin Krukowski (rzut oszczepem) i Karol Zalewski (400 metrów).

Wśród pań najlepiej spisały się: Ewa Swoboda, która uzyskała najlepszy wynik od dwóch lat i w biegu na 100 metrów pokonała byłą mistrzynię Europy – Iwet Łałową-Collio, oraz Joanna Fiodorow, która w Berlinie zdobyła brązowy medal w rzucie młotem.

Drugie miejsce zajęły: Paulina Guba, która ostatnio triumfowała na ME w Berlinie w pchnięciu kulą, Sofia Ennaoui (2. miejsce w Berlinie w biegu na 1500 metrów) oraz Justyna Święty-Ersetic, która na ME zdobyła dwa złote medale – w biegu na 400 metrów i w sztafecie 4x 400 metrów.