Kazimierz Michał Ujazdowski będzie nowym kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – zdradził szef PO Grzegorz Schetyna. To oznacza, że z walki o prezydencki fotel wycofa się prof. Alicja Chybicka. Ujazdowski, jako były wiceprezes PiS zdaje się mieć więcej szans na zwycięstwo.

– Będę rekomendował strukturom Platformy Obywatelskiej poparcie Kazimierza Michała Ujazdowskiego  – ogłosił Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platform Obywatelskiej.

– Nie można być obojętnym wobec działań władzy aroganckiej i niekompetentnej. PiS niszcząc demokrację konstytucyjną osłabił państwo i wydatnie obniżył standard ochrony praw obywateli. Rządzenie poprzez eskalację konfliktu doprowadziło do największego rozdarcia wspólnoty politycznej po 1989 roku. Obywatelska aktywność pozostająca poza kontrolą rządu jest przyjmowana z podejrzliwością i otwartym atakiem. Centralizm uderza w samorządność i tłumi energię społeczną. W tej sytuacji Polacy mają prawo oczekiwać wypracowania nowatorskiej alternatywy dla PiS. Nie na powrót do czasów sprzed 2015 roku, lecz na odnowienie programu opozycji. Wielu Wrocławian, w bezpośrednich rozmowach, nalegało na to bym przyjął większą odpowiedzialność za sprawy publiczne w kraju. Chcę odpowiedzieć na to wezwanie. Wezmę czynny udział w wyborach samorządowych. Poinformuję o tym dokładnie w najbliższych dniach we Wrocławiu – zapowiedział Kazimierz Michał Ujazdowski.

O jego starcie w wyborach mówiło się w kuluarach od dawna, a od kilku tygodni prowadzi już kampanię z ogromnych billboardów.


Autor: Daniel E. Groszewski|
Zdjęcie: mat. prasowe