Bank Pekao, jako Oficjalny Bank i Sponsor Narodowy UEFA EURO 2012 TM, oprócz stoisk w Strefie Kibica udostępni też Kartę Prepaid MasterCard UEFA EURO 2012TM z wizerunkiem wrocławskiego stadionu.

Karta ta pozwala na szybkie i bezpieczne płatności realizowane w formie transakcji zbliżeniowych i jest podstawowym sposobem płacenia za zakupy dokonywane w Fan-Zonie. Wspólna karta Banku Pekao SA i Miasta Wrocław włączona jest do pakietu OpenWroclaw.

Na mocy podpisanej między Bankiem Pekao SA i Miastem Wrocław umowy, Pekao zorganizuje w całej Fan-Zonie strefę płatności bezgotówkowych i zbliżeniowych. Kibice, którzy będą w czasie Turnieju odwiedzać to miejsce, zapłacą za towary i usługi w strefie w formie transakcji zbliżeniowych. Bank Pekao SA prowadzić będzie także stoiska, gdzie kibice będą mogli odebrać i doładować kartę bez żadnych opłat. Osoby, które nie posiadają płatniczych kart zbliżeniowych, będą mogły w ten sposób szybko i wygodnie stać się ich posiadaczami.

– Specjalną kartę prepaid z wizerunkiem wrocławskiego stadionu udostępniamy na UEFA EURO 2012, a więc wtedy, gdy miasto odwiedzą tysiące kibiców z całej Europy. Dzięki karcie będą oni mogli płacić zbliżeniowo za towary i usługi w Strefie Kibica. Karta będzie im oczywiście służyć także po tym turnieju, stanowiąc nie tylko unikalną pamiątkę, ale przede wszystkim wygodny i bezpieczny środek płatniczy  –  Arkadiusz Mierzwa, Dyrektor Biura Komunikacji Zarządu Banku Pekao.

Karty prepaid z wizerunkiem wrocławskiego Stadiony będą ważne do końca października 2013 roku. Dzięki płatnościom zbliżeniowym za kupowane towary i usługi można płacić bardzo szybko i bezpiecznie. Karta pozostaje cały czas w ręku posiadacza, nie trzeba jej podawać sprzedawcy, a płatność trwa zaledwie kilka sekund. Przy kwotach transakcji powyżej 50 zł dodatkowo trzeba podać kod PIN.

– Karta, którą wprowadzamy na czas trwania Mistrzostw, to przede wszystkim ułatwienie dla wszystkich osób korzystających z atrakcji Strefy Kibica. Trzeba pamiętać, że płatności bezgotówkowe przyspieszają pracę stoisk gastronomicznych, są przejrzyste dla kupujących i sprzedających, i niewątpliwie pomagają turystom zza granicy przy każdorazowej transakcji – mówi wiceprezydent Wrocławia, Michał Janicki.

Karta Banku Pekao i Miasta Wrocław to karta na okaziciela, rodzaj elektronicznej portmonetki, która nie wymaga posiadania rachunku osobistego w banku ani podpisywania dodatkowej umowy. Wystarczy przyjść do stoiska Pekao w Strefie Kibica, odebrać kartę i naładować potrzebną kwotą pieniędzy. W każdej chwili kartę można doładować też wpłacając pieniądze na rachunek karty na stoiskach Banku Pekao SA w Strefie Kibica, a także robiąc przelew ze swojego rachunku przez Internet, w banku lub na poczcie. Kartą można płacić przez cały jej okres ważności na całym świecie, we wszystkich sklepach i punktach handlowych akceptujących płatności kartami MasterCard, a  także dokonując zakupów przez Internet.

Stan środków na karcie oraz historię transakcji zawsze można sprawdzić w dedykowanym serwisie www.prepaid.pekao24.pl, poprzez sms lub w bankomacie Banku Pekao SA i sieci Euronet.  Dzienny limit transakcji kartą, gotówkowych i bezgotówkowych wynosi 500 zł, a maksymalna kwota środków wpłaconych w ciągu roku to 10 000 zł.

(Alicja Zakrzowska)

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJanikowski sparuje na Krymie
Następny artykułTramwaj EURO2012 wyjedzie na ulice
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.