W swoim pierwszym meczu na 26. Letniej Uniwersjadzie w Shenzen, reprezentacja Polski pod wodzą trenera Impelu Gwardii Wrocław, Rafała Błaszczyka pokonała zespół Kanady.

Rafał Błaszczyk / fot. wikipedia

Oprócz wspomnianego Błaszczyka oraz fizjoterapeuty Artura Hnidy, w Shenzhen znajduje się też Marta Haładyn, która pełni rolę podstawowej rozgrywającej.

 

W pierwszym secie Polki szybko osiągnęły sporą przewagę, której nie oddały już do końca, zwyciężając 25:19. Kolejna odsłona przypominała poprzednią, gdyż reprezentantki Polski po raz kolejny zagrały bardzo skutecznie i pewnie wygrały tą partię. W trzecim secie gra toczyła się punkt za punkt, jednak znów lepsze okazały się podopieczne Błaszczyka, wygrywając 28:26, a w całym meczu 3:0.

 

Przed reprezentacją Polski kolejne mecze grupowe, najpierw z Francją, a więc przeciwnikiem już bardzo wymagającym. To spotkanie powinno pokazać prawdziwą wartość i siłę naszej kadry i szansę na medal w Shenzhen. Ostatni mecz grupowy rozegramy z Tajwanem, drużyną jak najbardziej w zasięgu naszej reprezentacji.

 

Polska – Kanada 3:0 (25:19, 25:17, 28:26)

Polska: Naczk (8 punktów), Nuszel (5), Piątek (8), Jóźwicka (9), Haładyn (2), Skowrońska (15), Strasz (libero) oraz Zielińska (4), Kożon (2)

Kanada: Mayba (8), Barclay (3), Thibeault (6), Nadeau (14), Ellis (5), Marcelle (8), Lefebvre (libero) oraz Zubick (4), Loyen, Clark

 

(Mateusz Dziemidowicz)