Improwizowana podróż w absurd, sceny oparte na skojarzeniach i fuzja twórczości teatru i Sekcji Muzycznej Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn. W październiku IMPROKRACJA świętuje 7. urodziny. Z tej okazji na cały miesiąc zaplanowano wyjątkowe spektakle, wśród których znalazły się ulubione formaty improv teatru.

Improwizacja teatralna (impro) to dziedzina sztuki, która początki w obecnej formie zawdzięcza aktorom z USA (Del Close) oraz UK (Keith Johnestone). Spektakle są w pełni improwizowane, powstają na oczach widzów. Dynamika oraz niepowtarzalność występów odróżnia je od innych form komediowych, takich jak kabaret czy stand up.

Teatr Improwizacji IMPROKRACJA to najstarszy tego typu teatem na Dolnym Śląsku. Utrzymuje się w ścisłej czołówce w Polsce, będąc jednocześnie jedną z pierwszych grup, które prezentują ten rodzaj teatru w kraju. Od ponad 6 lat Improkracja wystawia swoje spektakle we Wrocławiu, przyciągając co tydzień komplet widzów. Spektakle opierają się na komediowych scenach improwizowanych, tworzonych na żywo i bez scenariusza. W październiku IMPROKRACJA obchodzić będzie swoje 7. urodziny. W związku z tym przygotowano szereg wyjątkowych spektakli dla miłośników teatru improwizowanego.

 

„Strumień świadomości” 02.10.2018 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
“Strumień świadomości” to dynamiczny, improwizowany spektakl komediowy, w którym sugestia widza rozpoczyna nieprzewidywalną serię zabawnych wydarzeń. Odgrywane sceny w każdym momencie mogą płynnie zmienić swój bieg, bohaterów czy przeskoczyć do równoległego świata. Widzowie skupiają się na byciu tu i teraz i pozwalają, aby poniósł ich strumień skojarzeń improwizatorów. Kolejne sugestia to nowe domino scen, w których pozornie zwyczajny początek zyskuje zaskakujący i komiczny potencjał.

„7 urodziny feat. Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn”
09.10.2018 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, po wygranej w otwartym konkursie, supportowała zespół The Scorpions na Life Festiwalu w Oświęcimiu. Na jednej scenie stała już z takimi wykonawcami jak LP, Kasia Kowalska, Ira, Luxtorpeda, Quebonafide czy Łąki Łan. Występowała również z takimi artystami jak Artur Andrus, Kabaret Hrabi, Grupa MoCarta, Kabaret Moralnego Niepokoju, Grzegorz Halama czy Sławomir. Teraz stanie na jednej scenie z aktorami IMPROKRACJI. Fuzja twórczości zespołu ze scenami improwizowanymi zapowiada się interesująco.

„Krótkie formy” 16.10.2018 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
„Krótkie formy” to spektakl komedii improwizowanej, tworzony na żywo przy udziale publiczności. Składa się on z krótkich gier teatralnych. Publiczność w każdej grze decyduje o miejscu akcji, bohaterach, których mają odegrać aktorzy czy nawet o słowach, które mają paść w trakcie sceny.

„Tymczasem” 23.10.2018 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
Głównym bohaterem spektaklu „Tymczasem” jest miejsce, w którym jednocześnie toczy się akcja. Opowiadana historia trwa tyle czasu, ile sam spektakl. Wątki przeplatają się jak w świetnie zmontowanym filmie, a bohaterowie żyją własnym życiem, nawet gdy ich nie widzimy na scenie.

 „Armando” 30.10.2018 (wtorek), godz. 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
„Armando” to amerykański format improwizacji. Publiczność przed każdą sceną wybiera temat, słowo, kategorię, która jest inspirację dla aktora. Na podstawie danej sugestii tworzy on osobisty monolog. Podczas spektaklu aktorzy odgrywają sceny oparte na skojarzeniach do monologów, które opowiedzieli. „Armando”, dzięki szczerości i prawdziwości opowiadanych historii, będzie spektaklem zarówno zabawny jak i intymny.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: CHAOSREC Rafał Ogrodowczyk