Rozpoczął się letni remont ulicy Kosmonautów na odcinku od zjazdu z AOW do mostów Średzkich. Utrudnienia w ruchu potrwają do końca sierpnia.

Ulica Kosmonautów staje się coraz bardziej reprezentacyjna. Jak skończą się wszystkie remonty i przebudowy będziemy mogli być z niej dumni / fot. UM

–  W pierwszym etapie prace obejmą odcinek od ul. Boguszowskiej do ul. Jeleniogórskiej. Wykonawca, firma Eurovia Polska S.A., podzielił prace na ok. 100-metrowe odcinki. W ciągu dnia prowadzone będą prace przy regulacji krawężników i wpustów deszczowych. Możliwe będą zwężenia, ale ruch będzie utrzymany – mówi Krzysztof Kubicki z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Oprócz wymiany nawierzchni utwardzone zostanie też pobocze, gdzie na całej długości powstanie ciąg pieszo-rowerowy o szerokości około 3 metrów. Doświetlone zostanie też skrzyżowanie ulic Kosmonatów i Starogajowej.

Koszt remontu to 6,4 mln zł.

(ps)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWystawa prac STGU w Łokietka 5
Następny artykułZobacz spektakl „Szachy” na Oławskiej
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.