Orest Lenczyk i Przemysław Kaźmierczak zostali zwycięzcami konkursu organizowanego przez Ekstraklasę SA i redakcję sportową Canal+ na trenera i piłkarza miesiąca marca.

Kaźmierczak jest filarem Śląska Wrocław. W tym sezonie zdobył już 8 bramek

Wyboru dokonali szkoleniowcy i kapitanowie wszystkich zespołów Ekstraklasy. Ciekawe co na to trener Franciszek Smuda, który wciąż nie widzi Przemysława Kaźmierczaka w kadrze Polski. Jakby tego było mało nawet w spotkaniach ze słabszymi rywalami nie chce go nawet wypróbować, choć na tej pozycji w kadrze Kaźmierczak nie ma sobie równych, a w reklamie „Biedronki” Smuda śmieje się sam z siebie (taki pewnie dostał nakaz od Grzegorza Laty), że daje szanse nawet tym piłkarzom, których nazwiska w lidze prawie nikomu nic nie mówią. Coraz częściej dochodzimy więc do wniosku, że to nie walory piłkarskie decydują o powołaniu do reprezentacji, ale… inne pozasportowe. Kaźmierczak w reprezentacji grywał zanim selekcjonerem został Franciszek Smuda. W 9 rozegranych spotkaniach zdobył jedną bramkę.

Co zaś się tyczy konkursu, to zgodnie z regulaminem, trener miesiąca wybierany jest spośród trzech szkoleniowców nominowanych do tej nagrody przez Ekstraklasę SA i redakcję sportową Canal+. W przypadku piłkarza miesiąca nominacje otrzymuje pięciu zawodników. Nazwiska wskazanych w ten sposób trenerów i piłkarzy trafiły do wszystkich zespołów Ekstraklasy, a głosy oddawali ich szkoleniowcy i kapitanowie – z zastrzeżeniem, iż nie wolno głosować na trenera i piłkarza z własnej drużyny.

W marcu trener Orest Lenczyk walczył o nagrodę z obcokrajowcami – Jurijem Szatałowem z Cracovii i Robertem Maaskantem z Wisły. Zwycięstwo szkoleniowca Śląska było zdecydowane – dostał 23 z 32 głosów. Triumf Przemysława Kaźmierczaka także nie podlegał żadnej dyskusji – aż 20 głosów to o 14 więcej od drugiego w marcu byłego bramkarza Śląska –  Wojciecha Kaczmarka z Cracovii.

Orest Lenczyk zdeklasował wręcz innych trenerów / fot. SlaskWroclaw.pl

Wyniki konkursu „TRENER MIESIĄCA MARCA”

1. Orest Lenczyk (Śląsk Wrocław) 23

2. Jurij Szatałow (Cracovia) 7

3. Robert Maaskant (Wisła Kraków) 2

 

Wyniki konkursu „PIŁKARZ MIESIĄCA MARCA”

1. Przemysław Kaźmierczak (Śląsk Wrocław) 20

2. Wojciech Kaczmarek (Cracovia) 6

3. Wojciech Grzyb (Ruch Chorzów) 3

4. Patryk Małecki (Wisła Kraków) 2

5. Andraż Kirm (Wisła Kraków) 1

 

Statuetki za zwycięstwo w konkursie Orest Lenczyk i Przemysław Kaźmierczak odbiorą przed meczem 23. kolejki Ekstraklasy  Śląsk Wrocław – Wisła Kraków (21 kwietnia, godzina 20).

***

Konkurs na piłkarza miesiąca w takiej formule organizowany jest od marca 2009 roku. Od rundy wiosennej tego sezonu w taki sam sposób wybierany jest też trener miesiąca. Tym samym Orest Lenczyk to pierwszy wyróżniony szkoleniowiec w konkursie.

DEG

Źródło: Śląsk Wrocław

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł– Szukają kucharza do pizzerii na Kuźnikach
Następny artykuł– W ZDiUM-ie mają burdel!
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.