W sobotę drogowcy rozpoczynają trzeci etap prac związanych z przebudową ulicy Krzywoustego. Z powodu remontu inaczej pojadą pojazdy komunikacji miejskiej.

Mieszkańcy Zawidawia po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku miesięcy muszą zapoznać się z nowym rozkładem jazdy pojazdów MPK. Pasażerowie korzystający na co dzień z linii 331, 911 i 921, jadące w kierunku ulicy Litewskiej i Szewczenki od strony ulicy Bora-Komorowskiego od soboty pojadą objazdem przez ulicę Kiełczowską i Mulicką do ulicy Gorlickiej. W kierunku przeciwnym (czyli do placu Grunwaldzkiego) pojadą objazdem przez ulicę Poleską. Pojawi się dodatkowy przystanek tymczasowy przed skrzyżowaniem z ulicą Kiełczowską.

Autobusy linii 147 w kierunku Kłokoczyc będą nadal kursowały objazdem przez aleję Jana III Sobieskiego, a następnie zawracały na oddanym już do ruchu nowym rondzie na skrzyżowaniu ulicy Krzywoustego, Kiełczowskiej i Bora-Komorowskiego. W kierunku przeciwnym autobusy od ulicy Bora-Komorowskiego zawrócą na rondzie i w kierunku pętli Kromera pojadą obecną trasą.

Z kolei kursy autobusu nocnego 251 do pętli przy ulicy Litewskiej, od ulicy Bora-Komorowskiego będą kursowały objazdem przez ulicę Kiełczowską i Mulicką. W kierunku Dworca Autobusowego autobusy pojadą ulicą Kiełczowską z pominięciem trasy przez ulicę Gorlickiej.

Warto też zwrócić uwagę na zamianę lokalizacji miejsca do wsiadania. Przystanek dla autobusów linii N, 131, 147, 251, 331, 911, 921, 934 i 936 w kierunku centrum miasta, Kłokoczyc, Jaksonowic i Godzieszowej, który obecnie mieści się na ulicy Kiełczowskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Bierutowską zostanie przeniesiony za rondo na ulicę Bora-Komorowskiego przed wjazdem na wiadukt drogowy. Natomiast przystanek początkowo-końcowy dla autobusów linii 931, 934, 936 i 944 w rejonie Psiego Pola zostanie przeniesiony z ulicy Gorlickiej na skrzyżowanie ulicy Mulickiej i Gorlickiej.

(psiepole.com.pl)