Tradycyjnie już fundacja Euro-sportring organizuje międzynarodowy turniej piłki nożnej dla najmłodszych. Blisko dwieście drużyn z czternastu europejskich krajów zmierzy się z sobą już w sobotę – 7 lipca na Stadionie Olimpijskim.

Po jednej z największych piłkarskich imprez – Euro 2012, Wrocław nigdy nie pożegnał się z europejskimi turniejami. Fundacja Euro-sportring, mająca na celu przede wszystkim rozwój aktywności fizycznej wśród dzieci, od sześciu lat organizuje rywalizację na wrocławskich murawach. Blisko 190 drużyn z czternastu europejskich krajów, już w piątek – 6 lipca, zawita do Wrocławia. Impreza rozpocznie się uroczystym otwarciem na Placu Solnym w piątek o godzinie 20:00. Następnego dnia drużyny ruszą do rywalizacji o medale na Stadionie Olimpijskim i boiskach AWF-u.

Oprócz świetnej zabawy, turniej ma być okazją do promocji aktywności fizycznej wśród dzieci oraz propagowania gry fair play – to najwyższy priorytet organizatorów.

Od sześciu lat wraz z fundacją Euro-sportring organizujemy różnego rodzaju rozgrywki, głownie dla dzieci. Oprócz piłki nożnej są także turnieje piłki ręcznej. Chcemy dbać o to najmłodsze pokolenie. Co ważne, Wrocław Trophy jest objęty patronatem UEFA Respect. Promocja zdrowego stylu życia to jedno, ale nauka gry fair play jest równie istotna. Chcemy także tym zarazić naszych uczestników – mówi Mariusz Bogucki, rzecznik prasowy turnieju.

Drużyny z zawodnikami w wieku od 8 do 19 lat mogły zgłaszać swój udział drogą internetową, przez oficjalnych przedstawicieli fundacji Euro-sportring w całej Europie. Wrocław jako gospodarz turnieju został wytypowany przez fundację, ze względu na dogodną lokalizacje w samym sercu Europy. Wrocław Trophy to największa tego typu inicjatywa w tej części kontynentu. Piłkarska młodzież zawładnie wrocławskimi ulicami na najbliższy weekend.

 


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcia: materiały prasowe