Budowa hali basenowej, z jedynymi w Europie atrakcjami wodnymi dla rodzin z dziećmi, ruszy wiosną przyszłego roku. Z nowości we wrocławskim aquaparku korzystać będzie można już w 2021 roku.

Nowa hala zostanie usytuowana pomiędzy dobudowaną w 2013 roku Dziecięcą Zatoką a ogrodem saunowym i zajmie powierzchnię niemal 2500 mkw. Centralnym elementem nowego obiektu będzie gigantyczny wodny plac zabaw o wysokości 14 m oraz powierzchni 700 mkw. Jego sercem będzie 6 zjeżdżalni o zróżnicowanym stopniu trudności. System drabinek i mostów pozwoli na odkrywanie niezliczonych „sekretnych” ścieżek, których pokonywanie ma stymulować aktywność fizyczną, traktowaną przez dzieci jako zabawę.

Plac zabaw otaczać będzie ponad 60 wolnostojących zabawek wodnych. Znajdą się tam m.in. specjalne fontanny, śruby archimedesa, połączone systemy służące do przelewania wody i obserwowania skutków zwiększania i zmniejszania jej ciśnienia, a także systemy zapór wodnych.

Pojawi się również nowy basen o powierzchni 150 mkw. i głębokości do 1 m, który będzie służył  do zabawy i nauki pływania dla najmłodszych dzieci (0-6 lat). Jest to efekt ogromnego zainteresowania kursami nauki pływania dla najmłodszych, które organizowane są przez aquapark. Głębokość basenu zaplanowano na 90 cm, co pozwoli dorosłym unosić dzieci na powierzchni wody, bez konieczności pochylania się. Również temperatura wody zostanie dobrana w taki sposób, by zwiększyć komfort korzystających z niego maluchów.

Koszt nowej inwestycji szacowany jest na 39 mln zł. Wrocławski aquapark jest jedynym w Polsce obiektem tego typu, zarabiającym na swoje utrzymanie. W skali europejskiej to jeden z nielicznych parków wodnych, który jest w stanie wypracować zysk, wystarczający do sfinansowania swojego rozwoju.

Prace budowlane rozpoczną się pod koniec pierwszego kwartału 2019 roku. Ich zakończenie zaplanowane jest na ostatni kwartał 2021 roku.


Autor: Ola Sopuch
Wizualizacja: mat. prasowe