Przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu (czyli przed premierą „Trzech muszkieterów” 10 października 2015 r.) zapraszamy do tańca, do oglądania aktorskiego warsztatu „od kuchni” i do słuchania literatury (dla najmłodszych).

CZYTANIE NA DYWANIE
Jak w zeszłym sezonie, znów zapraszamy na Czytanie na Dywanie. We wtorki o godz. 10 w Foyer Za Witrażem aktorzy Teatru Muzycznego Capitol będą czytać na głos fragmenty dobrej literatury dla dzieci. Zaczynamy już 22 września! Zapraszamy serdecznie – wstęp jest bezpłatny, ale uczestnictwo wymaga wcześniejszej REZERWACJI.

Najbliższe czytania:
22 września Pola Błasik czyta przedszkolakom „Sceny z życia smoków” Beaty Krupskiej
29 września Agnieszka Oryńska-Lesicka czyta uczniom klas I-III „Malutką Czarownicę” Ottfrieda Preusslera
6 października Mikołaj Woubishet czyta przedszkolakom „O zajączku, który nie umiał zliczyć do trzech” Ludwika Górskiego
13 października Maciej Maciejewski czyta uczniom klas I-III „Proszę słonia” Ludwika Jerzego Kerna
27 października Agnieszka Oryńska-Lesicka czyta uczniom klas IV-VI „Niekończącą się historię” Michaela Endego

W listopadzie i w grudniu czytać będą:
3 listopada Błażej Wójcik – przedszkolakom
10 listopada Ewelina Adamska-Porczyk – uczniom klas I-III
17 listopada Ewa Szlempo – uczniom klas IV-VI
24 listopada Adrian Kąca – gimnazjalistom
1 grudnia Elżbieta Romanowska – przedszkolakom
8 grudnia Błażej Wójcik – uczniom klas I-III
15 grudnia Piotr Gawron-Jedlikowski – uczniom klas IV-VI
22 grudnia Konrad Imiela – gimnazjalistom

REZERWACJA i dodatkowe informacje: Agnieszka Helman-Płońska, a.helman-plonska@teatr-capitol.pl tel. 71 789 04 51 lub 71 789 04 52

PARTNEREM CZYTANIA NA DYWANIE JEST MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA WE WROCŁAWIU,
która dokonuje wyboru i użyczenia książek
Foto TM Capitol, na zdjęciu Błażej Wójcik czyta dzieciom w Dniu Dziecka

POTAŃCÓWKI
Zapraszamy do tańca przy muzyce na żywo, w Capitolu, na Podwórku – w przestronnym foyer, przykrytym szklanym dachem. Nasze wieczory taneczne to okazja do zabawy przy najlepszych szlagierach z repertuaru polskich i zagranicznych gwiazd. Dla wszystkich – bez względu na wiek.
Jedyne takie miejsce we Wrocławiu, doborowe towarzystwo, wspaniała atmosfera i oprawa muzyczna.
Za nami już dwie Potańcówki –  w sierpniowej śpiewał Konrad Imiela, na początku września Ewa Szlempo, w najbliższą sobotę 19 września zaśpiewa Justyna Antoniak.

IMPROWIZACJE
Cykl Agaty Dudy-Gracz, do którego wybitna inscenizatorka zaprasza śmietankę polskich scen, rusza po wakacyjne przerwie pod koniec września. Do stycznia 2016 roku, w każdy ostatni poniedziałek miesiąca na Scenie Ciśnień we wrocławskim Capitolu aktorzy mierzą się wobec publiczności z  improwizacyjnym zadaniem. Temat jest – jak zawsze – tajemnicą, którą widzowie mogą odkrywać w trakcie, a upewniają się ostatecznie po wszystkim, kiedy aktorzy odczytują listy od Agaty Dudy-Gracz, otrzymane tuż przed występem.

28 września improwizować będą SABINA MISAKIEWICZ, felietonistka, recenzentka i studentka reżyserii wrocławskiej PWST, ADRIAN KĄCA, aktor Capitolu, WOJCIECH SOLARZ, teatralny i filmowy aktor, związany m.in. z Teatrem Narodowym, MICHAŁ STASZCZAK z Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, WOJCIECH ŻOŁĄDKOWICZ z Teatru Studio w Warszawie, SAMBOR DUDZIŃSKI (muzyka)oraz GOŚĆ NIESPODZIANKA.

Zdjęcie | Łukasz Giza