Jesień ruszyła, więc pomiędzy kolejnymi dawkami leków na przeziębienie i herbatami można umilić sobie czas pogrywając w nowe tytuły. A w październiku będzie w co pograć, oj będzie – pisze Patryk Rudnicki.


Mafia III

Kiedy: 07.10.2016

Na czym: PC, PS4, XBO

W co jest grane: Po raz kolejny wcielimy się w mafioza, tym razem pod koniec lat sześćdziesiątych. Będziemy dużo strzelać, dużo gadać, kraść auta, przewozić dragi et cetera, et cetera. Nasi oponenci będą obficie krwawić, a my przechodzić będziemy nad truchłami w poszukiwaniu zemsty. Oczywiście wszystko dla dobra familii i jej interesów.

*


Battlefield 1

Kiedy: 21.10.2016 (wczesny dostęp od 18.10.2016)

Na czym: PC, PS4, XBO

W co jest grane: FPS w realiach pierwszej wojny światowej? Serio?! Nie będzie kolejnego rozgrywanego w niedalekiej przyszłości, gdzie tymi złymi są albo Rosjanie, albo terroryści z Bliskiego Wschodu? EA w taki oto sposób wygrało coroczną batalię z Call of Duty ze stajni Activiosion i to zanim gry się ukazały. Otwarta beta przez tydzień przyciągnęła 13,2 miliona graczy. Będzie hit!

*


Civilization VI

Kiedy: 21.10.2016

Na czym: PC

W co jest grane: Sid Meier wydaje kolejną Cywilizację. Takie info powinno wystarczyć. Tak na serio: żadna, powtarzam, żadna część tej serii mnie nie zawiodła, Każda skradła serce i wiele godzin. Strategia turowa, pozwalająca poprowadzić wybrany naród przez kilka tysiącleci rozwoju i pisania jego własnej historii. Uwaga: przed zakupem skontaktuj się ze swoim lekarzem lub farmaceutą, tytuł powoduje schorzenie zwane syndromem jeszcze jednej tury.

*


 

Autor | Patryk Rudnicki