Każdy, kto uważa, że okres wakacyjny to dla graczy sezon ogórkowy, a twórcy odpoczywają na drogich wakacjach jest w głębokim błędzie. Sierpień nie będzie obfitował może w wiele premier tytułów wartych uwagi, ale niezależnie od zapewnień meteorologów będzie gorąco – bo właśnie w sierpniu świat ujrzy trzy gry, które zapowiadają się diablo ciekawie.

 

No Man’s Sky

Kiedy: 10.08.2016

Na czym: PC, PS4

W co jest grane: Sandboksowy Space-Sim oferujący zwiedzanie proceduralnie generowanych planet, które raz odkryte przez danego gracza pozostają już takie same dla reszty (gra opiera się na rozgrywce wieloosobowej). Atutem tytułu na pewno jest mnogość światów, które możemy zwiedzić oraz ich różnorodność. Każdy z nich bowiem charakteryzować się będzie osobną fauną, florą, klimatem, a nawet składem powietrza, a im bliżej do samego centrum wszechświata, tym więcej zagrożeń i niespodzianek ma na nas czekać. Jak na sandboksa przystało, nie jesteśmy pętani jakąkolwiek fabułą, czy jasno określonymi celami. Tutaj każdy pisze swoją własną historię, odkrywa kolejne planety, buduje sojusze z innymi graczami, a z jeszcze innymi prowadzi swoje prywatne wojny.


Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Kiedy: 23.08.2016

Na czym: PC, PS4, XBO

W co jest grane: Shooter w połączeniu z elementami skradanki oraz RPG, rozgrywany w niedalekiej przyszłości, o poprzedniku pisałem TUTAJ. Tym razem twórcy nadal kontynuując podejmowanie tematów ważnych postanowili przenieść politykę apartheidu do świata, w którym ludzie udoskonalają swoje ciała cybernetycznymi wszczepami oraz zaawansowanymi technologicznie protezami. Wszystko wskazuje na to, że w nowych przygodach Adama Jensena nie należy spodziewać się przełomu jeśli chodzi o gameplay, jednak nadal będzie to dobry, solidny i świetny fabularnie Deus Ex.


World of Warcraft: Legion

Kiedy: 30.08.2016

Na czym: PC

W co jest grane: Już szóste rozszerzenie do najpopularniejszego MMORPG-a wszech czasów, fabularnie kontynuujące wydarzenia z poprzedniego dodatku: Warlords of Draenor. Nowa klasa postaci – Łowca Demonów, usprawnienia wielu aspektów obecnie w WoW-ie szwankujących, nowa kraina do zwiedzenia czy też podniesienie maksymalnego poziomu doświadczenia. Blizzard po raz kolejny uraczy zebranych przed monitorami podobnymi nowinkami w kolejnej grze z tego uniwersum, jednak czy tym razem zahamuje to odpływ graczy, który postępuje od kilku ładnych lat?

Autor | Patryk Rudnicki