Listopad w Galerii Entropia przy ul. Rzeźniczej zapowiada się interesująco, w programie bowiem znajdą się wydarzenia łączące w sobie różne dziedziny sztuki. Już w nadchodzący weekend pierwsze z nich – wystawa Oli Szulimowskiej pod tytułem PROSIMY NIE DOTYKAĆ, PROJEKT W TRAKCIE REALIZACJI. 

Ola Szulimowska jest z wykształcenia malarką i filologiem. Uwielbia grać na perkusji.   Podobno inspiracją do pracy jest dla niej literatura i Świdnicki las. Najnowsza wystawa w Entropii również inspirowana jest literaturą, mianowicie „Obcy” Alberta Camusa.

„Dziennik niepisany własnymi słowami
wycinany z cudzych myśli
brzmiących jak własne
mimo obcości języka

Opowieść mężczyzny
przeobrażona w historię kobiety
upływającą z dnia na dzień”

Początkowo autorce projektu chodziło o próbę dotarcia do własnych, ukrytych myśli w słowach napisanych przez mężczyznę. Z czasem jednak konstruowany przez nią komunikat stał się intymnym pamiętnikiem. Widz nie dostrzeże w nim jednak osobistych notatek z życia codziennego.

dav

Szulimowska posłużyła się wieloma mediami do stworzenia swojego projektu a dziennik właściwie powstaje nieprzerwanie, towarzyszy każdej jej podróży. Nie jest to jedynie rękopis. Zapis bowiem zanurzony jest w warstwie wizualnej wzmacniającej przekaz, jednocześnie powstaje tłumaczenie wykorzystanego tekstu Camusa na język polski.

Ola Szulimowska
PROSIMY NIE DOTYKAĆ, PROJEKT W TRAKCIE REALIZACJI
Zmysłowa sfera tekstu
otwarcie wystawy: 3.11.2017 godz.18.00 [piątek]
wystawa potrwa do 22.11.2017

Wstęp wolny


Autor: Sabina Misakiewicz
Zdjęcia: Entropia/M.Jodko