Do udanych występów mogą zaliczyć  udział w turnieju PLR7 w Lubinie wrocławscy rugbiści. Po pewnych zwycięstwach w meczach eliminacyjnych z Miedziowymi Lubin 21:12 oraz Igloo Ruda Śląska II 19:12, w półfinale turnieju żółto-czarni zmierzyli się ze znaną siódemką Gentlemen’s Łódź. Mecz półfinałowy z powodu przechodzącej nad Lubinem nawałnicy musiał zostać przerwany. Po powrocie na boisko to wrocławianie okazali się lepszą drużyną zwyciężając ostatecznie 7:0.

Finał turnieju to pojedynek z pierwszą drużyną Igloo Ruda Śląska. Tu lepsi okazali się goście z Górnego Śląska, którzy w ostatnich minutach wyrwali zwycięstwo wrocławianom 5:24 (5:0).

Ze swoich zadań dobrze wywiązali się rezerwowi gracze KSRW – pod nieobecność wciąż kontuzjowanych podstawowych graczy drużyny – Marcina Grzesiaka, Bartoszów Rysia i Herlendera oraz Pawła Zaica – szansę wykorzystali będący objawieniem sezonu Paweł Duda oraz Piotr Allaf, którzy zdobyli wiele przyłożeń w turnieju.

 

Kolejne ligowe zmagania wrocławskich rugbistów już za tydzień w kolejnym turnieju Polskiej Ligi Rugby 7 – tym razem w Bolesławcu.

 

Turniej Rugby 7 w Lubin
1. IGLOO RC Ruda Śląska
2. KS Rugby Wrocław
3. IGLOO RC Ruda Śląska II
—————————–
4. GRC Łódź
5. Miedziowi Lubin
6. Barbarians

o 3 miejsce
IGLOO RC Ruda Śląska II- GRC Łódź 19:5 (14:0)
FINAŁ
KS Rugby Wrocław – IGLOO RC Ruda Śląska 5:24 (5:0)

 

Autor: Bartek Ryś

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOdwołane loty
Następny artykułBudżet Obywatelski na Osiedlu Powstańców Śląskich i Gajowicach
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.