Śląsk  Wrocław zmierzy się w najbliższy  poniedziałek – 20 sierpnia o godzinie 18:00 z Pogonią Szczecin. Ostatnie mecze nie napawają optymizmem, ale trener Tadeusz Pawłowski jest dobrej  myśli. 

Po ostatniej przegranej 1:2 na wyjeździe z Koroną Kielce czas na kolejne  stracie, tym razem u siebie z Pogonią Szczecin. Jak przed spotkaniem  czuję  się  Arkadiusz  Piech, napastnik Śląska Wrocław?

– Nie byłem  rozczarowany, że w poprzednim meczu  nie zagrałem  od pierwszej minuty. Wszedł Marcin  i strzelił bramkę. Jesteśmy drużyną  i o to chodzi. Nie ma to znaczenia, w jakim miejscu  na boisku się znajduję. Lubię grać  na 9. pozycji, tam czuję się zdecydowanie najlepiej. Przed kolejnym meczem czuję się bardzo dobrze, nie wiem czy trener wystawi mnie w wyjściowej jedenastce  – mówi  Arkadiusz Piech, napastnik Śląska  Wrocław.

Rywalizacja  w szatni między napastnikami  z pewnością  jest nieunikniona. W ostatnim meczu od początku  po raz pierwszy w sezonie zagrał Marcin Robak i już w 10. minucie strzelił  bramkę. Jak zdradza trener Tadeusz Pawłowski nie wpływa to na jego decyzję.

– Nie zamierzam robić rewolucji  w składzie. Mecz z Koroną był dla nas bardzo trudny. Robak wykorzystał sytuację w polu karnym, ale nie zmienia to faktu, że rywalizacja  jest i o to chodzi. Tego od nich oczekuję. Zarówno  od Robaka, jak i od Piecha oczekuję walki. Kto zagra z Pogonią,  dowiecie  się w poniedziałek –  komentuje  Tadeusz Pawłowski, trener Śląska Wrocław

W ostatnim czasie WKS zmaga się z wieloma kontuzjami. Problemy ze zdrowiem mają : Kamil Danowski, Augusto  i nowy nabytek wrocławskiej  drużyny  Łukasz  Broź.

– Mamy spore kłopoty kadrowe. Wielu zawodników ma kontuzje, musimy się z tym uporać, grając najlepiej jak potrafimy. Trudno mówić o stabilizacji  formy w takiej sytuacji. Młodzi piłkarze  są w dobrej dyspozycji, ale nie możemy  opierać  naszej gry na nich, ponieważ są jeszcze za mało doświadczeni.  Poziom  naszej gry znacznie by spadł – dodaje Pawłowski.

Mecz z Pogonią Szczecin  juz w poniedziałek – 20 sierpnia o godzinie 18 na Stadionie  Wrocław.  Czego, przed spotkaniem, spodziewa się trener Pawłowski?

– Pogoń  jest bardzo dobrym zespołem.  Mają doświadczonych  zawodników. Z pewnością zaatakują  od pierwszych minut. Nie możemy ich lekceważyć – kończy  Pawłowski.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Ola Sopuch