Przedszkola modułowe działają już sześć tygodni i do tej pory każdy jest zadowolony z ich istnienia – zarówno pracownicy, rodzice, jak i oczywiście dzieci. Od początku września działa 5 takich obiektów z 25 oddziałami. 

Placówki te powstały w ramach współpracy Miasta Wrocławia z Fundacją Familijny Wrocław. Tylko jedno przedszkole na ul. Gorlickiej nie ruszyło o czasie. Początkowo przedszkole miało mieć 6 oddziałów, jednak ze względu na olbrzymie zainteresowanie zdecydowano powiększyć je o kolejne dwa i to te zmiany głównie spowodowały opóźnienia w realizacji o miesiąc – mówi Krzysztof Kocowski, dyrektor Familijnego Wrocławia.

fot. wroclaw.pl

Według informacji umieszczanych na stronie internetowej Familijnego Wrocławia, w przedszkolu przy ul. Gorlickiej są 23 wolne miejsca również w innych placówkach fundacji znaleźć można wolne miejsca. Więcej informacji – TUTAJ.

Przedszkola zbudowane z modułów to nowość na wrocławskim gruncie. Jednak mimo pierwszych krytycznych głosów zyskały zaufanie i sympatię. Jeden z ojców powiedział nam, że zapisał tutaj swoje dziecko tylko dlatego, że są duże okna – mówi Beata Rączka. Podkreśla również, że w modułach dużo lepiej się pracuje, gdyż wszystko jest na poziomie dziecka. W przedszkolu gdzie wcześniej pracowałam największą barierą dla najmłodszych były schody, tutaj nie ma takie problemu – dodaje.