Nadchodzący sezon biegowy z pewnością zapisze się w pamięci uczestników wrocławskich imprez. Organizatorzy zadbali o to, aby biegacze nie mogli narzekać na brak atrakcji. Oprócz bogatej oferty, po raz pierwszy w historii trasa przebiegać będzie przez wnętrze Hali Stulecia. Zmieni się też miejsce startu wrocławskiego maratonu. W 2020 roku uczestnicy rozpoczną go poza miastem… a wszystko w rytmie muzyki rockowej.

Uczestników wrocławskich imprez biegowych w nadchodzącym sezonie czekają spore zmiany. Największe dotyczą dystansu królewskiego, czyli 38. PKO Wrocław Maratonu. Impreza odbędzie się 20 września, a część jej trasy przebiegnie poza miastem – w północnej części gminy Kąty Wrocławskie. Biegacze wyruszą z Rynku w Kątach Wrocławskich, a na metę wbiegną już na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Zapisy ruszą na przełomie lutego i marca.

Dobrze rozwijająca się aglomeracja wrocławska sprawia, że chcemy startować w miejscach innych niż Wrocław. W najbliższym roku będzie to gmina Kąty Wrocławskie. Planujemy zafundować uczestnikom powrót do korzeni, dlatego stylistyka będzie nawiązywać do pierwszych maratonów z lat osiemdziesiątych – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu.

Nasza gmina jest aktywna, a pomysł jest wynikiem współpracy w ramach aglomeracji wrocławskiej. To dla nas ogromne wyznawanie, ale zapraszamy wszystkich biegaczy. W naszej gminie będzie start oraz trasa wynosząca około dwudziestu kilometrów. Przygotujemy różne atrakcje, a także doping dla uczestników – dodaje Katarzyna Łapińska-Szymańska, zastępca burmistrza Gminy Kąty Wrocławskie.

Organizatorzy we współpracy z prezydentem miasta Jackiem Sutrykiem, przygotowali coś specjalnego dla mieszkańcy Wrocławia. Ci, którzy ukończą maraton, dostaną możliwość zwrotu kosztów opłaty startowej. Warunkiem jest uczestnictwo w miejskim programie Nasz Wrocław 365 oraz zaznaczenie odpowiedniej opcji przy rejestracji.

Przez budynek i w rytmie AD/CD

Niespodzianki czekają także uczestników 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Po raz pierwszy w historii trasa przebiegać będzie przez wnętrze budynku, a dokładniej znajdującej się na liście zabytków UNESCO Hali Stulecia. Biegacze będą mogli podziwiać także specjalny pokaz fontanny multimedialnej. Nie zabraknie również instalacji oraz podświetleń mostów. Wrocławski półmaraton cieszy się niezwykłą popularnością, pakiety startowe wyprzedają się w ciągu kilku dni. Zapisy ruszają tradycyjnie 1 stycznia o północy. Bieg odbędzie się 20 czerwca o godz. 22:00. Biegacze wystartują ze Stadionu Olimpijskiego, tutaj też na torze żużlowym będą finiszować.

Chcemy zapewnić moc atrakcji dla uczestników, więc zapraszamy ich do przebiegnięcia przez wnętrze wizytówki miasta, jaką jest Hala Stulecia. Chcemy podświetlić kopułę, dodać do tego dźwięk, ale oprócz tego planujemy jeszcze jedną atrakcję. Nie chcę jeszcze zdradzać o co chodzi – mówi Magdalena Piasecka, prezes zarządu Hali Stulecia.

Uczestnikom podczas wrocławskich imprez biegowych towarzyszyć będą utworzy AC/DC czy chociażby Led Zeppelin. Muzycznym motywem przewodnim będzie bowiem muzyka rockowa i hardrockowa.

Staramy się, żeby muzyka współgrała z tym, co proponujemy biegaczom. Będzie dużo dobrej muzyki heavymetalowej, hardrockowej i rockowej. Możemy się spodziewać takich zespołów jak Metalicca, AC/DC, Guns N’ Roses, ale także trochę alternatywnego rocka, czyli Depeche Mode – wyjaśnia dyrektor maratonu.

Pozostałe imprezy

Dzień przed 8. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonem (19 czerwca) rozpocznie się druga edycja turnieju koszykówki Wroclove Basketball, która potrwa dwa dni. Oprócz tego organizatorzy przygotowali także trzecią edycję Wrocwalk Maratonu dla tych, którzy chcą poznać Wrocław w nieco wolniejszym tempie. Odbędzie się on dzień przed 38. PKO Wrocław Maratonem (19 września). Na stałe w kalendarz wrocławskich imprez biegowych wpisał się także Wrocławski Bieg Niepodległości. Po wyczerpaniu limitu miejsc podczas pierwszej edycji, w 2020 roku zostanie on zwiększony do 4 tysięcy.

Kalendarium 2020:

  • 01.01. – start zapisów do 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu
  • luty/marzec – start zapisów do 38. PKO Wrocław Maratonu i WrocWalk Marathon 2020
  • 19.06. – Wroclove Basketball 2020
  • 20.06. – 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton
  • 19.09. – WrocWalk Marathon 2020
  • 20.09. – 37. PKO Wrocław Maraton
  • 11.11. – Wrocławski Bieg Niepodległości 2020