Fundacja W-Skersi pozyskała trzech nowym ambasadorów swojego nowego projekt „W-skersi na fali”. Uczestnicy wyprawy popłyną pięknym, drewnianym 18 metrowym jachtem „Dar Szczecina” próbując się z żywiołami dwóch akwenów: Bałtyku i Morza Północnego.

Planowana trasa to: Stralsund, Kilonia, Kanał Kiloński, Cuxhaven, Helgoland, Brunsbuttel, Kanał Kiloński, Kilonia, Lohme, Świnoujście, Szczecin. Termin rejsu 13 – 27 września 2011r.

Waldemar Kasta WallE i Bartłomiej "Skrzynia" Skrzyński, prezes Fundacji W-Skersi / fot. arch. fundacji

Do Pawła Stasiaka, ambasadora rejsu dołączyli właśnie Kuba Strzyczkowski – dziennikarz radiowej Trójki, Krzysztof Cegielski – były żużlowiec, a obecnie menedżer i szef Stowarzyszenie Żużlowców „Metanol” oraz Waldemar Kasta WallE – polski raper.

Ideą wrześniowego rejsu nie jest podział na żeglarzy niepełnosprawnych i ich zdrowych opiekunów. Każdy z uczestników stosownie do swoich możliwości będzie wykonywał zadania i prace, które składają się na codzienne prawidłowe funkcjonowanie jachtu i jego załogi. Projekt „W-skersi na fali” ma niewątpliwy walor integracyjny, ponadto będzie wymagał przełamywania barier, przede wszystkim mentalnych: w samych w-skersach, jak i wśród osób nie- niepełnosprawnych. Rejs będzie dla wielu jedyną aktywnością, stającą się alternatywą dla biernego siedzenia w domu i wykluczenia społecznego.

– To będzie bardzo ciekawy projekt. Liczymy, że w trakcie rejsu uda się regularnie łączyć z internetem, żeby informować jak radzi sobie załoga – mówi Bartłomiej „Skrzynia” Skrzyński, prezes Fundacji W-Skersi.

 

(Daniel E. Groszewski)