Planem Wrocławskiego Teatru Lalek jest stworzenie w Ogrodzie Staromiejskim przestrzeni przyjaznej inicjatywom społecznym Wrocławia.

Ogród Staromiejski dzięki licznym akcjom ma ożyć

Hasłem rozpoczynającego się w Ogrodzie cyklu imprez, będzie przygotowanie dzieci do zbliżającego się sezonu letniego, a więc okresu obfitującego w wyjazdy rowerowe, samochodowe i – niestety w związane z nimi niebezpieczeństwo wypadków.
Pierwsza impreza z cyklu zaplanowana jest na sobotę 7 maja 2011. Początek o godz. 11.

Wszyscy, którzy 7 maja przyjdą do Ogrodu Staromiejskiego będą mogli przeżyć kontrolowaną stłuczkę samochodową dzięki symulatorowi wypadków, a także przekonać się jak bardzo różni się nasze postrzeganie rzeczywistości po wypiciu alkoholu dzięki specjalnym alko-goglom.

Na Scenie Letniej szkoleniowcy WORD–u przeprowadzą krótkie wykłady i ćwiczenia z zasad ruchu drogowego, na ścieżce rowerowej biegnącej wzdłuż fosy odbywać się będą egzaminy na kartę rowerową.

Wrocławska Inicjatyw Rowerowa zaproponuje Wrocławianom wizytę w Miasteczku Ruchu Rowerowego, gdzie oprócz praktycznych porad dotyczących zasad ruchu drogowego dla rowerów, będziemy mogli skorzystać z pomocy Dr Bike’a – czyli warsztatu rowerowego.

dr Andrzejowi Nabzdyk poprowadzi warsztaty z podstaw pierwszej pomocy oraz nauczy dzieci podstawowych czynności, jakie powinny być wykonane gdy wydarzy się wypadek – gdzie zadzwonić, kogo zawiadomić, jak rozmawiać z operatorem pogotowia.

Tego dnia zainaugurowany zostanie również projekt Niebieskiej Ławeczki – Wrocławianie będą mogli spotykać się z policjantami i psychologami policyjnymi, którzy podpowiedzą i doradzą w kwestiach dotyczących trudnych i kontrowersyjnych kwestii łamania przez dzieci prawa, oraz niebezpieczeństw na które narażone są dzieci i młodzież.

Dyrektor Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego Radosław Ratajszczak opowie jak postępować, jeśli podczas zagranicznych wakacji natrafimy na nieznane nam i potencjalnie niebezpieczne zwierzęta.

Na spotkanie zapraszają: Wydział Zdrowia UM Wrocławia, Wrocławski Teatr Lalek, Straż Miejska, Komenda Miejska Policji, Stowarzyszenie Wrocławska Inicjatywa Rowerowa, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

(um)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł– Żabka na Mosiężnej działa
Następny artykuł– Kosynierzy vs. Hussars zagrają o 14!
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.