Znany wrocławski językoznawca i popularyzator wiedzy o języku polskim użyczył głosu MPK. Od czwartku – 14.11.2019 roku zapowiada on przystanek „Uniwersytet Wrocławski” (przystanek wcześniej nazywał się „Uniwersytet”).

– MPK służy mieszkańcom nie tylko poprzez świadczenie usługi transportowej, ale także chce aktywnie uczestniczyć w budowaniu ducha Wrocławia, a  Uniwersytet Wrocławski jest jedną z kluczowych instytucji w naszym mieście – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK. – To bardzo miłe, że tak znana postać, jak pan profesor Miodek, zgodziła się użyczyć swojego głosu komunikacji miejskiej.

Profesor był współtwórcą i prezenterem kultowego programu „Ojczyzna polszczyzna”, który przez dwie dekady gromadził przed telewizorami miliony widzów. Obecnie prowadzi program „Słownik polsko@polski” poświęcony zagwozdkom językowym. Profesor Miodek jest laureatem wielu nagród naukowych m.in. Nagrody im. Profesora Hugona Steinhausa oraz Nagrody Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego. Językoznawca został również dwukrotnie wybrany najpopularniejszym mieszkańcem Wrocławia i jest honorowym obywatelem naszego miasta.

Profesor Jan Miodek chętnie zgodził się użyczyć swojego głosu do zapowiedzi przystanku „Uniwersytet Wrocławski”, ponieważ od lat korzysta z komunikacji miejskiej. Wielu pasażerów, w tym studentów, spotyka go często na przystankach i w tramwajach. Pasażerowie linii 6 i 7 mają teraz okazję słyszeć charakterystyczny głos profesora podczas codziennych podróży, a nie tylko oglądając programy telewizyjne z jego udziałem.