Wokół wrześniowej walki Tomasza Adamka z Witalijem Kliczko wciąż wiele kontrowersji. Teraz pojawiła się znów opcja, że może jednak będziesz boksował z młodszym Władymirem.

Tomasz Adamek może jednak nie walczyć o mistrzowski pas!

Zdaniem Anglika Davida Haye, mistrza świata federacji WBA w wadze ciężkiej Polak Tomasz Adamek miałby spore szanse na wygranie z mistrzem świata federacji WBC Witalijem Kliczko. Miałby… bo do walki niestety nie dojdzie. Kliczko ją odwoła na dwie miesiące przed planowaną datą – 10 września.

Skąd taki pomysł? Przypominamy, że początkowo Tomasz Adamek miał walczyć z drugim z braci – Władymirem. W kontrakcie był jednak zapis, że bracią mogą się zamienić. Tak też się stało bowiem Władymir mistrz świata WBO/IBF/IBO zdecydował się na walkę o unifikację tytułów Haye’em dzierżącym tytuł WBA. Do tego starcia dojdzie 2 lipca w Hamburgu. Obaj są pewni zwycięstwa. Haye jest przekonany, że gdy pokonać Władymira jego brat Witalij będzie chciał go pomścić i właśnie dlatego odwoła walkę z Polakiem.

Od lewej: Haye, braci Kliczko i Adamek

Haye podobnie jak Adamek do wagi ciężkie trafił z niższej kategorii wagowej.

– Nie wiem jakie szanse ma Adamek w starciu z Kliczką. On jest niższy od niego tak samo jak ja, ale ma wielkie serce do walki. Podoba mi się to co robi w wadze ciężkiej. Może nie walczył z najlepszymi w wadze ciężkiej, ale uważam, że ma szansę w starciu z Kliczko. Witalij ma już swoje lata. Uważam jednak, że po tym jak znokautuję Władimira w lipcu to właśnie Władimir stanie do walki z Adamkiem we wrześniu, a do walki ze mną wyjdzie Witalij. Po tym jak znokautuję Władimira Kliczkę jego brat na pewno nie będzie chciał walczyć z Adamkiem. On będzie myślał tylko o tym, aby pomścić porażkę młodszego brata i będzie miał świadomość, że musi ze mną walczyć przed październikiem, bo w tym właśnie miesiącu zakończę zawodową karierę – wyjaśnił Haye.

Zupełnie inaczej wynik tego starci widzi Władymir Kliczko.

–  Nie będę go oceniał. On przyszedł z wagi niżej i chce pokazać swoją wartość. Zdobył tytuł i jest interesującym dla nas rywalem, gdyż chcemy z bratem zunifikować wszystkie pasy. Jest szybki, jego rekord mówi sam za siebie. Wygrał wiele walk przed czasem. Nie będę oceniał jego mocy i szybkości. Jestem w sporcie od piętnastu lat.  Wiem dokładnie, czego się spodziewać  po każdym szybkim rywalu. Znokautowałem czterdziestu dziewięciu rywali, David Haye będzie pięćdziesiątym – zapewnia posiadacz trzech pasów mistrzowskich.

DANIEL E. GROSZEWSKI

 

DZIAŁ SPONSOROWANY PRZEZ SERWIS:       MyWojownicy.com

WEJDŹ I ZOBACZ! ZNAJDŹ W SOBIE WOJOWNIKA… DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH!

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł– Partynice też dla rekreantów
Następny artykuł– Gajowice bez prądu
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.