Multikino Arkady Wrocławskie i British Council w ramach cyklu Teatry brytyjskie w Multikinie zapraszają 29 maja na specjalne pokazy scenicznej adaptacji słynnej powieści Micheala Morpurgo „War Horse” („Czas Wojny”) w reżyserii Nicka Stafforda.

29 maja w Multikinie Arkady Wrocławskie widzowie będą mogli uczestniczyć w specjalnym pokazie „War Horse”. Sztuka oparta jest na powieści jednego z najpoczytniejszych brytyjskich pisarzy dziecięcych Michaela Morpurgo pt. „War Horse” („Czas Wojny”).

„War Horse” To wzruszająca opowieść o sile przyjaźni i miłości w świecie targanym piekłem wojny, gdy niewinność zostaje zderzona z przemocą. Sztuka Nicka Stafforda, za którą był nominowany do prestiżowej Laurence Olivier Award, urzeka magią teatru,  imponuje realizatorskim rozmachem i scenicznymi rozwiązaniami. W spektaklu wykorzystano naturalnych rozmiarów figury zwierząt pochodzące ze słynącej ze znakomitej sztuki kukiełkowej Handspring Puppet Company.

*

Po wybuchu I Wojny Światowej, Joey, ukochany koń młodszego syna Alberta, zostaje sprzedany kawalerii i wysłany do Francji. Wkrótce dostaje się pod ogień wroga i los zsyła go na niezwykłą odyseję, służy obu stronom, aby w końcu znaleźć się na ziemi niczyjej. Albert nie może zapomnieć o Joey’m i będąc zbyt młodym, żeby zaciągnąć się do wojska, wyprawia się na niebezpieczną misję, aby go odnaleźć i sprowadzić do domu.

Reżyseria: Nick Stafford
Na podstawie powieści „War Horse” („Czas Wojny”) Michaela Morpurgo
Czas trwania: ok 180 min.
Pokaz w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

„War Horse” National Theatre Live zobaczymy w czwartek 29 maja o godzinie 18 w  Multikinie Arkady Wrocławskie.

 

Bilety:
40 zł – normalny,
35 zł – ulgowy
30 zł – bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

Autor | AS

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZłota bramka Dudu Paraiby
Następny artykułUmwuka [TRAILER]
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.