Twórcy zaprezentowali zwiastun nadchodzącego „Wariata”, na którym widzimy Jonah Hilla oraz Emme Stone siedzących po przeciwstawnych stronach stołu. No i krzesła oczywiście, krzesła też tam są i dosłownie nic więcej. Intrygujące… nie żartuję.

„Wariata” obserwuję od momentu zapowiedzi. Fabułą zapowiada się naprawdę ciekawie, dostarczony właśnie zwiastun wpisuje się w pewien klimat, który serial ma (czy będzie mieć, zobaczymy) prezentować. Historia przybliży nam losy dwójki bohaterów, Annie Landsberg (Stone) oraz Owenie Milgrimie (Hill) biorących udział w teście leków farmaceutycznych.

Ona – zniechęcona, bez życiowego celu ma obsesję na punkcie toksycznej relacji z bliskimi. On – schizofrenik. Lek, który zgodzili się testować ma być panaceum na wszelkie problemy związane z umysłem. Zapowiada się pięknie, jednak (jak można się domyślić) nie wszystko pójdzie zgodnie z planem.  

Serial ma potencjał, a przynajmniej opis fabuły go ma, Stone i Hill sugerują duże dawki humoru, jednak spoglądając na tematykę i zapowiedzi twórców, będzie to raczej czarny humor – pozostaje pytanie na jakim poziomie.

Za reżyserię wszystkich, dziesięciu odcinków odpowiada Cary Fukunaga. Scenariusz przygotował Patrick Somerville. „Wariat” ma ukazać się już za niespełna dwa miesiące – 21 września.

Ps. Niewiele jest produkcji, które zapowiadane są w tak tajemniczy sposób – oby premiera tego nie zepsuła. 


Autor: Patryk Wolny