We Wrocławskim Teatrze Współczesnym rozpoczęły się pięciodniowe warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół Niepublicznych w Warszawie Wesołej. Gimnazjaliści i licealiści poznają ćwiczenia głosowe i ruchowe, stosowane przez aktorów, które mogą też być przydatne w życiu codziennym – np. podczas odpowiedzi na lekcjach i prezentacji egzaminacyjnych.

Na zajęciach muzycznych uczniowie stworzą wielki, osiemdziesięcioosobowy chór i zaśpiewają utwór, do którego sami napisali tekst. Odbędą się także warsztaty teatralno-filozoficzne „Podróż do wnętrza spektaklu”.

Warsztaty prowadzą aktorzy WTW Beata Rakowska i Maciej Kowalczyk oraz Tomasz Leszczyński z Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu i filozof – dr Katarzyna Kuczyńska.

Jest to kolejny duży projekt edukacyjny we Wrocławskim Teatrze Współczesnym po warsztatach współfinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Jak poprzez teatr poznawać świat?”. WTW uczestniczy również w programie „Szkoła w mieście” oraz prowadzi warsztaty interpretacyjne dla nauczycieli, a także współpracuje ze szkołami Dolnego Śląska przy indywidualnych projektach edukacyjnych.