Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci i rodziców do wspólnej nauki i zabawy z językiem angielskim już w najbliższą sobotę, 23 marca o godzinie 10.00.  

Wszyscy rodzice wraz ze swoimi pociechami powinni spróbować swoich sił  w zabawie proponowanej przez znawców tematu. Wspólna  nauka angielskiego prowadzona przez specjalistów British Council  nazywana jest   metodą ” storytelling”. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na uczenie dzieci języka oraz kultury. Polega on na opowiadaniu bajek i wierszyków w nieznanym dotychczas języku, śpiewaniu piosenek i wspólnej zabawie. Storytelling to przekazywanie nowych umiejętności językowych na bazie historii znanych z życia codziennego. Animatorzy spotkań uczą dzieci wierszyków, opowiadają historyjki, czytają angielskie książki.  W sobotę dzieci będą uczestniczyć w zajęciach z czytania i kreatywności, a ich rodzice – w warsztatach na temat sposobów wspierania dzieci podczas nauki języków.

mat. promocyjny

 

Na warsztatach oczywiście nie może zabraknąć  rodziców, którzy będą mogli poznać praktyczne aspekty nauki języka poprzez czytanie i opowiadanie historyjek. Każdy z nich otrzyma również poradnik opracowany przez specjalistów British Council. Książka zawiera pomysły na wsparcie dziecka podczas nauki języka obcego.

Marcowe spotkania w biliotekach:

STORYTELLING DLA DZIECI
Mysterious Creatures
Czytanie i kreatywność
(8-10 lat)

WARSZTAT DLA RODZICÓW
Jak motywować dzieci do nauki języka angielskiego przy użyciu Internetu?

Obowiązują zapisy w bibliotece oraz telefonicznie: 71 347 12 60
E-mail: mbp44@biblioteka.wroc.pl