Warsztaty taneczne afro z jedną z najlepszym polskich tancerek Anetą Szlachetą do muzyki bębnów na żywo. Jeśli masz ochotę potańczyć przy tradycyjnych rytmach prosto z Gwinei i przenieść się do Afryki to ten warsztat jest dla Ciebie.

mat. organizatora

Warsztat poprowadzi Aneta Szlacheta (Aminata Keita)
Muzyka na żywo do tańca Przemek (Przembas) Kubski wraz z muzykami z Bydgoszczy

Koszt inwestycji 50 zł. 2 godziny warsztatu

Szczegółowe informacje i zapisy

Przemek (Przembas) Kubski
607153567
djembe@onet.pl

Poniżej kilka słów o prowadzącej

Inspiruje się kulturą i tradycyjną muzyką Afryki Zachodniej – nierozerwalnie związaną z tańcem, a w szczególności tradycyjnymi rytmami grupy etnicznej Malinke oraz nowoczesnymi choreografiami baletowymi (grup Malinke, Susu). Związana jest z zespołem City Bum Bum niemal od początku jego istnienia (2004 r), wrocławską grupą Foliba (www.foliba.pl) oraz nowo powstałym projektem Kamila Rogińskiego „Sango”.
Podczas swoich podróży po Afryce Zachodniej w latach 2009 -2012 poznawała kulturę różnych grup etnicznych i uczyła się od znakomitych tancerzy najlepszych baletów Gwinei („Les Ballets Africains”, „Surakata” ), Mali („Ballet District de Bamako”) oraz tańca tradycyjnego od mieszkańców wiosek regionu Hamanah (Gwinea Górna). Występowała na wielu scenach w Polsce i za granicą (m.in Rosja, Czechy, Niemcy) z muzykami i tancerzami światowej klasy, m.in. Tahirou Djembe Ouedraogo (Burkina Faso), Fanta Konate (Gwinea, Brazylia), Seckou Keita (Senegal), Namory Keita (Gwinea), Bouba Diakite (Gwinea, Niemcy), Adama Dembele (Burkina Faso), Landing Mane (Senegal), Bouba Kouyateh ( Gambia). Prowadzi liczne warsztaty tańca przeznaczone dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów w całej Polsce i za granicą (Rosja, Szwajcaria) oraz warsztaty na imprezach integracyjnych i firmowych. Taniec afrykański wykorzystuje w różnorodnych projektach, m.in teatrze tańca, pokazach z ogniem, street artcie.

Autor: RED

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKibicowski Inkubator Pomysłów
Następny artykułAZS MTB CUP
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.