Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza instruktorów teatralnych i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w warsztatach teatralnych. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Jeżeli prowadzisz w szkole kółko teatralne, wychodzisz ze swoją klasą do teatru, masz świadomość, jak ważna jest rola edukacji artystycznej i teatralnej w rozwoju i kształtowaniu swoich uczniów – te warsztaty są właśnie dla Ciebie. Naszym celem jest podniesienie Twoich kompetencji i przekazanie Ci nowych narzędzi do pracy z dziećmi i młodzieżą w technice pantomimy.

Pantomima to tylko pozornie sztuka trudna w odbiorze, obwarowana licznymi mitami i stereotypami. W trakcie warsztatów pokażemy Wam, że nic bardziej mylnego! Wypowiedź pozawerbalna to podstawowy rodzaj komunikatu z otoczeniem. A świadomie prowadzona edukacja teatralna i umiejętność korzystania z technik pracy z ciałem i ruchem, pozwalają na integrację grupy, podniesienie kompetencji komunikacyjnych, rozwój emocjonalności i pamięci ruchowej, kształtowanie wyobraźni, przezwyciężanie nieśmiałości.

Szkolenie obejmuje 10 godzin warsztatowych. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Prosimy o zabranie na zajęcia wygodnego stroju sportowego i miękkiego obuwia zmiennego.

Najbliższą sesję warsztatową poprowadzi Agnieszka Kulińska:

28 września (sobota) – godz. 10:00-13:00 (przerwa) 14:00-16:00

29 września (niedziela) – godz. 10:00-13:00 (przerwa) 14:00-16:00

Zgłoszenia: KARTA ZGŁOSZENIOWA_warsztaty dla nauczycieli

Uzupełnioną kartę zgłoszeniową prosimy wysłać na adres: a.paluch@pantomima.wroc.pl.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Koordynator grupy: Anna Paluch, a.paluch@pantomima.wroc.pl   tel. 71/337 21 03
Zajęcia dla nauczycieli i pedagogów są częścią projektu edukacyjnego WTP pn. „Akcja: EDUKACJA 3.0”  i dofinansowane są ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.